Niezależny raport Cloud Linux i Diaway: procesory AMD EPYC oferują lepszą wydajność, efektywność i opłacalność
W miarę jak większość przedsiębiorstw na całym świecie inwestuje w swoją cyfrową transformację, która pozwoli pracownikom na pracę zdalną lub hybrydową, sprzedaż rozwiązań i usług infrastruktury IT znacznie przyspiesza.
Firmy są coraz bardziej zainteresowane publiczną i hybrydową chmurą obliczeniową, aby móc szybko skalować zasoby IT. Dlatego też rynek hostingu dalej się rozwija, a klienci zwracają coraz większą uwagę na możliwości serwerów, aby mieć pewność, że dane rozwiązanie zaspokoi potrzeby w zakresie szybkości i stabilności działania.
Ostatnio niezależny dostawca oprogramowania Cloud Linux i integrator systemów przechowywania danych Diaway dokonały analizy wydajności procesorów AMD EPYC i konkurencyjnych, aby sformułować konkretną ocenę ich możliwości serwerowych. I rezultaty pomiarów okazały się długoterminowo pomyślne dla produktów AMD, ponieważ znalazły się tam m.in. następujące wnioski:
- Imponująca wydajność, zużycie energii i koszty operacyjne 2 i 3 generacji procesorów AMD EPYC:
- Badanie „Higher Density Group” wykazało, że najpotężniejszym procesorem jest AMD EPYC 7643 (48 rdzeni, 2,3 GHz), ponieważ może przeprocesować 1258 zapytań na sekundę.
- Badanie „Higher Frequency Group” wykazało, że najlepszą wydajność oferują dwa procesory AMD EPYC 7313 (2x 16 rdzeni, 3 GHz), które może przeprocesować 1043 zapytań na sekundę.
- Lepsza wydajność i opłacalność serwerów z procesorami AMD:
- Zarówno jedno- jak i dwuprocesorowe serwery z 2 generacji procesorami AMD EPYC uzyskały wyższą wydajność i efektywność energetyczną niż jakikolwiek inny przetestowany produkt konkurencji.
- Najnowsza, 3 generacja procesorów AMD EPYC to niekwestionowany lider wydajności w kategorii 32- i 48-rdzeniowych serwerów, a do tego oferujący wiodący stosunek wydajności do zużytej energii w czasie testów.
Test ten został przygotowany, aby zasymulować realne obciążenia, jakie obserwują dostawcy usług w chmurze na przestrzeni wielu stron i domen zarówno pod względem sprzętowym, jak i programowym. Dzięki temu klienci Cloud Linux mogli otrzymać prospekt z odpowiedziami na pytania, które często są zadawane, i które rzadko spotykają się z konkretną odpowiedzią (np. Jaki serwer www ma wyższą wydajność? Którą opcję procesorową najlepiej wybrać?). Badanie wykorzystywało różne aplikacje www, aby zmierzyć każdy z aspektów wydajności.