Technologia - Promocje

Nikon Mecenasem Grand Press Photo 2017

Firma Nikon kolejny rok z rzędu została mecenasem Grand Press Photo – prestiżowego konkursu fotograficznego organizowanego przez miesięcznik „Press”, którego gala finałowa odbyła się 18 maja 2017 r. W ramach współpracy Nikon przyznał specjalną nagrodę dla autora wybranego zdjęcia.
 
Nikon został mecenasem Grand Press Photo już po raz szósty. W tegorocznej edycji wydarzenia firma ponownie przyznała specjalną, dodatkową nagrodę o wartości 5 tys. zł dla autora wybranego zdjęcia. Zwycięską pracą ogłoszone zostało zdjęcie autorstwa Tomasza Padły z kategorii Środowisko. Fotografia przedstawia znajdujące się w Iranie Jezioro Urmia, do niedawna drugie największe słone jezioro świata, które w ciągu ostatnich trzech dekad w wyniku katastrofy ekologicznej straciło znaczną część powierzchni.

„Nagrodzone przez Nikona zdjęcie przemówiło do nas czystością i prostotą formy, delikatnością kolorów i umiejscowieniem człowieka – niemal zawieszonego w powietrzu, w nieokreślonej przestrzeni. Człowiek to ważny element w środowisku. W kontekście katastrof ekologicznych – często kluczowy element zarówno jako pierwsza przyczyna, jak i ostateczna ofiara. Zdjęcie Tomasza Padły można zdecydowanie czytać na wiele sposobów, wykraczając poza samą kategorię środowisko naturalne”
mówi Wiktor Sobolewski, Starszy Specjalista ds. produktu i NPS w firmie Nikon.
Grand Press Photo to konkurs skierowany do zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych czy agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Konkurs wyróżnia się fachowym jury, którego przewodniczącym jest co roku laureat World Press Photo. Dotychczas byli to m.in. Francesco Zizola, Claus Bjorn Larsen, Jean-Marc Bouju, Finbarr O’Reilly, Paul Hansen czy Christopher Morris. W skład jury wchodzą również polscy zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy. Była to już 13. edycja wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *