Nikon wprowadza najlżejszy w historii obiektyyw stałoogniskowy 600 mm
Nikon poszerza swoją ofertę lekkich superteleobiektywów z serii S o pełnoklatkowy obiektyw stałoogniskowy NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S. Optyka stworzona do fotografowania z ręki, o nieprzeciętnej ostrości, zapewnia świetną jakość zdjęć. Od dzikiej przyrody, sporty motorowe, po samoloty – fotografowie mogą uchwycić prędkość, moc i szczegółowe detale.
Zdjęcia w wysokiej jakości w każdych warunkach
Niezależnie od tego, czy tworzone są zdjęcia czy filmy, parametry optyczne obiektywu Nikon zapewniają efektowne jakość o doskonałej ostrości i estetycznym efekcie bokeh. Gwarantują to obiektywy stałoogniskowego z serii S. Nawet w miejscu, gdzie unosi się pył lub przy skierowaniu aparatu prosto w stronę zachodzącego słońca, zdjęcia są wyjątkowo ostre i wyraźne przy każdym ustawieniu przysłony. W warunkach słabego oświetlenia, o zmierzchu, o świcie lub w gęstym lesie, można skorzystać z systemu redukcji drgań na poziomie nawet 6,0 stopni, aby uzyskać stabilne, nieporuszone zdjęcia.1 Miłośnicy dzikiej przyrody docenią cichy i precyzyjny autofokus, który śledzi obiekty i ustawia na nich ostrość niemal bezgłośnie.
– Nowy obiektyw 600mm f/6.3 S-Line umożliwia wykonywanie niesamowitych zdjęć podczas fotografowania z ręki. Bogate kolory, wyraźne tekstury i efekt bokeh – to robi wrażenie. Nowy model wraz z obiektywami 400mm f/4,5 i 800mm f/6,3 S-Line to świadectwo tego, że Nikon poszerza możliwości dla fotografów, którzy cenią sobie elastyczność. Daje ją lekki superteleobiektyw najwyższej jakości. – komentuje Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe
Ultralekki obiektyw stałoogniskowy
NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S waży około 1470 g (wraz z pierścieniem do mocowania na statywie) i jest najlżejszym w swojej klasie obiektywem stałoogniskowym 600 mm. Dzięki środkowi ciężkości znajdującemu się bliżej korpusu aparatu jest wyjątkowo dobrze wyważony i pozwala na komfortowe fotografowanie z ręki. Pomimo ogniskowej 600 mm, łatwo jest nim manewrować z niezwykłą płynnością nawet podczas panoramowania lub kadrowania obiektów znajdujących się blisko lub nad głową. Wysokiej jakości uszczelnienie sprawia, że obiektyw doskonale nadaje się do użytkowania w trudnych warunkach i przy niepewnej pogodzie.2 Ponadto fotografowie potrzebujący jeszcze większej ogniskowej, mogą połączyć obiektyw NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S z telekonwerterem serii Z bez obawy przed gorszą rozdzielczością zdjęć.
Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S
Najlżejszy obiektyw stałoogniskowy 600 mm w swojej klasie: superteleobiektyw stałoogniskowy waży ok. 1470 g (wraz z pierścieniem do mocowania na statywie), a jego środek ciężkości znajduje się bliżej korpusu aparatu, co zapewnia idealne wyważenie.
Doskonałe parametry optyczne serii S: szkło SR i ED zapobiega aberracjom i powstawaniu kolorowych obwódek. Powłoka nanokrystaliczna niweluje refleksy i efekt flary, zapewniając nadzwyczajny kontrast.
AF, który pozostaje zawsze na tropie: niezależnie od tego, czy fotografujesz pokazy w powietrzu, ptaki w locie, czy ulotny moment kontaktu wzrokowego. Ten superteleobiektyw będzie śledzić obiekty i ustawiać na nich ostrość niemal całkiem bezgłośnie.
Stabilizacja obrazu VR na poziomie nawet 6,0 stopni: wbudowany w obiektyw optyczny system redukcji drgań (VR) zapewnia stabilizację umożliwiającą wydłużenie czasu otwarcia migawki o 5,5 stopnia lub o 6,0 stopni w przypadku używania aparatu Z obsługującego synchroniczny VR.1
Wysokiej jakości uszczelnienie: gumowe uszczelki chronią wszystkie ruchome części, w tym mocowanie obiektywu przed pyłem, zabrudzeniami i wilgocią. Powłoka fluorowa Nikon ułatwia czyszczenie przedniej soczewki obiektywu.2
Intuicyjne sterowanie dotykowe: funkcje można przyporządkować do przycisków L-Fn oraz bezgłośnego pierścienia sterującego. Przycisk pamięci umożliwia natychmiastowe przywoływanie ustawień ostrości.
Ostre zdjęcia nawet z telekonwerterem: każda z zalet tego obiektywu, zarówno doskonały AF, jak i VR, jest dostępna podczas używania telekonwerterów Z. Ogniskową można zwiększyć o 2x (do 1200 mm) lub o 1,4x (do 840 mm).
foto. materiał prasowy Nikon Polska