Internet & Gry - Reklama

Nowi szefowie portalu o2 i obszaru Technologie w WP

Do Wirtualnej Polski wraca Jacek Stańczyk. Od 1 marca obejmie stanowisko szefa portalu o2. Szefem obszaru Technologie zostanie Marcin Haber, do tej pory odpowiedzialny za dział biznes we Wprost.

 

Jacek Stańczyk po ponad 3 latach wraca do zespołu Wirtualnej Polski. Od marca zajmie się rozwojem portalu o2. Do jego głównych obowiązków będzie należało wzmocnienie pozycji portalu na polskim rynku medialnym, a także poszerzenie zasięgów.

Nowa strategia rozwoju serwisu o2 zakłada dotarcie do użytkowników z mniejszych miejscowości i zwiększenie liczby treści o tematyce lokalnej.

– Stawiamy przed portalem o2.pl ambitne cele na 2024 rok i wiążemy z nim konkretne plany. Chcemy rozwijać ten produkt, bo to bardzo ważny gracz na polskim rynku medialnym. Wierzę, że Jacek, który ma za sobą nie tylko menadżerskie sukcesy, ale także bogatą historię pracy w środowisku mediów i Wirtualnej Polski, to idealna osoba do pokierowania redakcją o2 – mówi Kamil Karnowski, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Dotychczasowy szef portalu Łukasz Dynowski pozostaje w redakcji jako zastępca szefa o2. W dalszym ciągu będzie nadzorował codzienne tematy, dbał o ich  jakość, ale także publikował autorskie materiały.

Marcin Haber obejmie stanowisko szefa obszaru Technologie. Będzie zarządzał największą redakcją technologiczną w Polsce, odpowiedzialną za wydawanie serwisów tech.wp.pl, benchmark.pl i dobreprogramy.pl.

 Marcin pokazał, że potrafi rozwijać nowe serwisy internetowe i kierować redakcją newsową. Nie mam wątpliwości, że będzie skuteczny we wdrażaniu strategii, w której chcemy postawić szczególnie na wzmocnienie serwisu benchmark.pl – mówi Marcin Bartnicki, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Nowy szef Technologii WP był wcześniej zastępcą redaktor prowadzącej Wprost.pl, redaktorem prowadzącym działu Technologie portalu Wprost i szefem serwisu biznes.wprost.pl. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego anglojęzycznego miesięcznika gospodarczego „Polish Market”.

Jacek Stańczyk w 2008 roku przeszedł do WP z portalu Trojmiasto.pl, w którym był dziennikarzem lokalnym. W Wirtualnej Polsce najpierw był koordynatorem serwisu o ekstraklasie piłkarskiej, a w latach 2016-2020 redaktorem prowadzącym dział piłkarski w WP SportoweFakty. Jednocześnie jako dziennikarz relacjonował mecze europejskich pucharów, reprezentacji Polski, obsługiwał m.in. Euro 2016. Prowadził również programy wideo. W czerwcu 2020 roku trafił do Ringier Axel Springer Polska. Objął stanowisko redaktora naczelnego serwisów sportowych: Onet Sport i Przegladsportowy.pl. Jednocześnie był odpowiedzialny za integrację newsroomu sportowego RASP. Od marca 2022 roku był redaktorem naczelnym Przeglądu Sportowego Onet.

foto. Wirtualna Polska 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *