MediaPolsatZapowiedzi TV

Nowy sezon „Świata według Kiepskich” od 6 września w Polsacie

Już ponad 18 lat mieszkańcy wrocławskiego osiedla Kosmonautów swoimi nietuzinkowymi pomysłami bawią do łez miliony widzów pokazując polską rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Jesienią wraz z Kiepskimi i ich sąsiadami będziemy obchodzić 50-lecie osiedla Kosmonautów, poszukamy mitycznego Św. Grala oraz poznamy nowego wielbiciela Mariolki – Mikołaja Kopernika. Po krótkiej przerwie ponownie zobaczymy także Mariana Paździocha.

 

 

W najnowszym sezonie serialu Paździoch (Ryszard Kotys) odnajdzie w życiu nową fascynującą pasję – poszukiwanie wyjątkowego okazu motyla, w którym zatraci się bez umiaru. W nocnej rozmowie z Ferdkiem wyjawi także, że jest o krok od znalezienia mitycznego Św. Grala, który pomoże mu zdobyć władzę nad całą planetą. Jesienią Halinka (Marzena Kipiel-Sztuka) postanowi wreszcie wymienić meble w dużym pokoju. Postawiony przed faktem dokonanym Ferdek (Andrzej Grabowski), uda się w misję poszukiwania wyrzuconych przez małżonkę foteli. Prawdziwe problemy zaczną jednak się dopiero wtedy, gdy wszyscy z Kiepskim na czele zapomną o urodzinach Haliny. Mąż będzie stawał na głowie, aby się zrehabilitować i znaleźć odpowiedni prezent dla żony.

Okaże się jednak, że nie jest to łatwe zadanie…. To jeszcze nie koniec wyzwań z którymi Ferdek będzie musiał zmierzyć się w tym sezonie. W związku ze zbliżającym się 50-leciem osiedla Kosmonautów Prezes Kozłowski zwróci się do niego z prośbą o wykreowanie oryginalnego pomysłu na uroczyste obchody jubileuszu. Jaką wizję świętowania przedstawi Kiepski? Boczek natomiast stanie przed trudną życiową decyzją zmiany pracy i przeprowadzki do Dusseldorfu. Ferdek zrobi wszystko aby przekonać sąsiada do wjazdu co oznaczałoby pozbycie się go z kamienicy na zawsze…

W serialu pojawi się także nowy adorator Mariolki (Barbara Mularczyk – Potocka), Mikołaj Kopernik (Andrzej Kłak). Ponadto mieszkańców kamienicy czeka zmiana czasu. Kiepski jako jedyny zbuntuje się przed niepotrzebnym utrudnianiem życia i postanowi żyć według własnego zegarka.
W nowych odcinkach zobaczymy stałą obsadę serialu: Ferdka (Andrzej Grabowski), Halinkę (Marzena Kipiel-Sztuka), Mariolkę (Barbara Mularczyk-Potocka), Helenę Paździoch (Renata Pałys), Mariana Paździocha (Ryszard Kotys), Waldusia (Bartosz Żukowski) Jolasię (Anna Ilczuk), Kozłowską (Joanna Kurowska), Prezesa Kozłowskiego (Andrzej Gałła), Malinowską (Zofia Czerwińska), Badurę (Lech Dyblik) i innych. Do stałej obsady serialu dołączył Andrzej Kłak jako Mikołaj Kopernik.

Gościnnie pojawią się m.in. Jacek Braciak, Agnieszka Więdłocha.

Producentem „Świata według Kiepskich” jest ATM GRUPA S.A. Serial reżyseruje Patrick Yoka, scenariusze napisali: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska oraz Patrick Yoka.

Emisja najnowszego sezonu „Świata według Kiepskich” już od 6 września, w każdą środę o godz. 20.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *