Technologia - Promocje

NTT System wprowadza produkty wykorzystujące nową architekturę serwerową Intel Xeon Processor Scalable

NTT System, polski producent i dostawca rozwiązań serwerowych wprowadza do oferty produkty oparte na najnowszej rodzinie procesorów Intel Xeon Scalable. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu wydajnych rozwiązań dla biznesu. Wraz ze światową premierą nowych procesorów, firma NTT poszerza portfolio o najnowsze konfiguracje wykorzystujące procesory Intel Xeon Scalable. NTT System jest platynowym partnerem Intel i pozostaje w czołówce polskich firm dostarczających systemy serwerowe dopasowane do potrzeb klienta.
 
– Platforma Intel Xeon Scalable jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem serwerowym na rynku. Dzięki kilku opcjom funkcjonalności oraz łatwej skalowalności spełni oczekiwania klientów potrzebujących mocy obliczeniowej zarówno do podstawowych zastosowań biznesowych jak i do zaawansowanej analityki danych powiedział Rafał Kita, Server Product Manager, NTT System.
Nowe procesory z rodziny Intel Xeon Scalable będą podstawą dla najbardziej bezpiecznych i wydajnych centrów danych. Jest to największy rozwój platformy serwerowej Intela w tej dekadzie. Procesory te tworzą fundament nowoczesnej infrastruktury, dzięki której możliwa jest budowa zaawansowanych rozwiązań począwszy od standardowych aplikacji do kluczowych operacji biznesowych, analizy danych w czasie rzeczywistym i zaawansowanych rozwiązań sztucznej inteligencji.
Nowa architektura procesorów zastąpi linię Intel Xeon E5 i E7. Wspomniane układy są bardzo wydajne i charakteryzują się nawet 3,9 razy większą skalowalnością w przypadku obciążeń zwirtualizowanych w porównaniu z systemami sprzed 4 lat, które są dziś często stosowane na rynku. Rodzina Intel Xeon Scalable podzielona jest na cztery segmenty pod względem wydajności i oferowanej funkcjonalności. W każdym segmencie istnieje wiele konfiguracji do wyboru, w zależności od potrzeb klientów. Nowe nazwy procesorów symbolizujące stopnie wydajności nawiązują do metali – brązu, srebra, złota i platyny.
Procesory wyposażone będą w nowy zestaw instrukcji Intel Advanced Vector Extensions 512 (Intel AVX-512) podnoszący dwukrotnie wydajność w wektorowych operacjach zmiennoprzecinkowych. Dodatkowo takie technologie jak Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) czy Intel Volume Management Device (Intel VMD) zwiększają niezawodność i bezpieczeństwo nowej platformy. Połączenie tego rozwiązania opartego na procesorach Intel Xeon Scalable i wykorzystujących dyski Intel Optane SSD DC P4800X oraz Intel SSD DC P4600 wraz z technologią Intel VMD ogranicza do minimum przerwy w świadczeniu usługi w trakcie przełączania dysków.
Nowe rozwiązania z procesorami Intel Xeon Scalable są dostępne na platformie serwerowej NTT Tytan 2208i25 Advanced oraz NTT Tytan 1208i25 Advanced.
W celu konfiguracji i zamówienia, należy skontaktować się z Działem Rozwiązań Serwerowych NTT System – serwer@ntt.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *