Sport w TV

ONE 166 i niezwykłe wyzwanie Anatolija Malykhina. Na żywo w Fightklubie!

Trzy walki o pasy mistrza świata, w tym pojedynek Malykhin vs de Ridder, w którym pierwszy z nich powalczy o potrójną mistrzowską koronę! Do tego starcie bokserskie i historyczny debiut ONE w Katarze. Wszystko to już w piątek na żywo w Fightklubie!

 

W piątek w Lusail Sports Arenie Anatolij „Sladkiy” Malykhin będzie miał szansę zapisać się na kartach historii MMA. Rosjanin może zostać pierwszym zawodnikiem, który jednocześnie będzie panował w trzech różnych kategoriach wagowych w jednej organizacji. Jest już aktualnym czempionem wagi półciężkiej i ciężkiej, a w weekend do tego imponującego dorobku może dołożyć jeszcze pas wagi średniej. Jeśli uda mu się ta sztuka, dokona wyczynu bezprecedensowego!

Tytuł w wadze półciężkiej Malykhin zdobył w grudniu 2022 roku nokautując Reiniera de Riddera. Nie tylko sięgnął wówczas po pas, ale też zadał „Holenderskiemu rycerzowi” pierwszą porażkę w karierze. W piątek w Katarze znów to de Ridder stanie na drodze „Sladkiy’ego”, zapowiada się więc fantastyczna batalia, bo Holender na pewno będzie żądny rewanżu, z kolei Rosjanin zrobi wszystko, żeby to jego nazwisko zapisało się w annałach światowych sportów walki.

Malykhin to również aktualny właściciel pasa ONE w wadze ciężkiej. Po ten tytuł sięgnął w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to rozbił Arjana „Singha” Bhullara, zdobywając niekwestionowany tytuł i przedłużając swój nieskazitelny rekord kariery do bilansu 13-0.

Nieco w cieniu walki wieczoru odbędą się jeszcze dwa kolejne pojedynki, stawką których będą mistrzowskie pasy. W pierwszym mistrz świata w wadze słomkowej Jarred „The Monkey God” Brooks zmierzy się z człowiekiem, którego… niedawno zdetronizował, Joshuą „The Passion” Pacio. Drugi z nich jest jednym z najzdolniejszych i legitymujących się najlepszym bilansem fighterów wagi słomkowej na świecie. Pacio swój pas na rzecz Brooksa stracił w grudniu 2022 roku, od tamtej pory wrócił jednak na zwycięski szlak, a do Kataru przyjeżdża po to, aby odzyskać też tytuł.

W trzeciej mistrzowskiej walce w Lusail Sports Arenie o pas wagi piórkowej zmierzą się aktualny król dywizji, Tang Kai, który wróci do oktagonu po przerwie spowodowanej kontuzją oraz tymczasowy posiadacz tytułu, Thanh Le. Będzie to ich rewanżowe starcie, po raz pierwszy skrzyżowali oni rękawice w sierpniu 2022 roku, a Tang odniósł wówczas efektowne zwycięstwo w pięciorundowej wojnie, zdobywając jednocześnie pas wagi piórkowej i zostając pierwszym w historii chińskim mistrzem świata ONE wśród mężczyzn.

Le poniósł wówczas porażkę, w piątek zapowiada jednak srogi rewanż na swoim przeciwniku. Jak sam twierdzi jest świetnie przygotowany do walki, a o tym, że nie są to tylko czcze przechwałki niech świadczy fakt, że w walce o tymczasowy pas wagi piórkowej potrzebował zaledwie 62 sekund, żeby znokautować znakomitego Ilyę Freymanova.

Intrygująco podczas katarskiej gali zapowiadają się nie tylko mistrzowskie walki, ale też pierwszy od 2018 roku pojedynek bokserski, który zagości na ONE Championship. W formule tej zmierzą się ikona Muay Thai, Mehdi „Diamond Heart” Zatout, który wróci z trwającej bardzo krótko emerytury i niepokonany prospekt z Arabii Saudyjskiej, Zuhayr „The Arabian Warrior” Al-Qahtani. Dla pierwszego z nich bokserski debiut to spełnienie sportowych marzeń. Zatout ma w portfolio ponad 100 walk z najlepszymi zawodnikami w formułach Muay Thai i kickboxingu. Teraz przyjdzie czas na weryfikację umiejętności w bokserskich rękawicach.

Ponieważ piątkowa gala odbędzie się w Katarze, ważne miejsce w karcie musiało znaleźć się również dla największych zawodników z tego rejonu świata. Dlatego też na ONE 166 zobaczymy m.in. irańską supergwiazdę, Amira Aliakbariego. Irańczyk sprawdzi formę byłego mistrza świata wagi ciężkiej, Arjana Bhullara i jeśli zdoła go pokonać, ustawi się na szczycie krótkiej listy zawodników, którzy jako następni będą mogli dostąpić zaszczytu walki o ten tytuł.

Przed katarską publicznością z jak najlepszej strony będzie chciał również pokazać się mający jemeńskie i saudyjskie korzenie Osamah Almarwai, specjalista BJJ, który na gali ONE zawalczy już po raz drugi. W Lusail jego rywalem będzie Cleber „Clandestino” Sousa i będzie to jedna z najciekawiej zapowiadających się grapplingowych konfrontacji ostatnich miesięcy.

Ciekawie zapowiada się również potyczka tureckiej gwiazdy Muay Thai, Zafera Sayika, który w swoim debiucie w ONE sprawdzi formę Wladimira Kuzminowa, a także batalia arabskiego mistrza K-1, Zakariego El Jamariego z Alim Saldoevem z Tadżykistanu w wadze muszej.

Main Card gali ONE 166:

Reinier de Ridder vs Anatoly Malykhin

Tang Kai vs Thanh Le

Jarred Brooks vs Joshua Pacio

Arjan Bhullar vs Amir Aliakbari

Zuhayr Al-Qahtani vs Mehdi Zatout

Osamah Almarwai vs Cleber Sousa

Zafer Sayik vs Vladimir Kuzmin

Zakaria El Jamari vs Ali Saldoev

Han Zihao vs Shinji Suzuki

Keito Yamakitavs Jeremy Miado

Gala ONE 166 w piątek 1 marca o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

foto. Materiały prasowe / Fightklub / Anatoly Malykhin / ONE Championship

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *