Sport w TV

ONE Friday Fights już po raz sześćdziesiąty! Oglądaj na żywo w Fightklubie!

Tradycyjnie w piątkowe popołudnie na Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku królowało będzie Muay Thai, nie zabraknie jednak klasycznego MMA oraz pojedynków grapplingowych. Cała gala ONE Friday Fights 60 w piątek na żywo na antenie Fightklubu!

 

Zwieńczeniem całego show w stolicy Tajlandii będzie bitwa dwóch miejscowych wojowników w Muay Thau w wadze do 132 funtów, Suriyanleka Por Yenyinga z Rittidetem Sor Sommaiem. Pierwszy z nich stoczył dla ONE Friday Fights już sześć pojedynków i choć nie wygrał wszystkich, w każdym… dostarczał fanom niezwykłych emocji. 27-latek triumfował czterokrotnie, każde z tych zwycięstw odnosząc przed czasem. Przegrał dwa razy, w obu przypadkach przez decyzję, w tym m.in. swoją ostatnią potyczkę Pompetem PK Saenchaiem.

Jego najbliższy rywal, Rittidet Sor Sommai, także dwukrotnie opuszczał ring na tarczy, choć akurat w jego przypadku obie porażki poniesione zostały przed czasem. Przedwcześnie do narożnika odsyłali go Samingdam Chor Ajalaboon i również Pompet PK Saenchai. Bilans ten uzupełniają trzy zwycięstwa, w tym ostatnie bardzo efektowne – przez nokaut w drugiej rundzie – z Tomyamkoongiem Bhumjaithaiem.

Nieco wcześniej w ringu ONE Friday Fights zadebiutują Focus Adsanpatong i Comeback TK Yutthana. Choć dla obu będą to premierowe pojedynki dla tej organizacji, trudno nazywać ich nowicjuszami, pierwszy to bowiem były mistrz Muay Thai na stadionie Channel 7 i zawodnik z imponującym życiorysem, drugi z kolei choć ma dopiero 21 lat nieraz zaimponował już sercem do walki o potężnym ciosem, który znokautował niejednego przeciwnika.

Sporo o nokautach może powiedzieć Khunponnoi Sor Sommai, który najpierw w taki właśnie sposób został pokonany w swoim debiucie w ONE przez Puengluanga Baanrambę, a później w identycznych okolicznościach sam odniósł dwa efektowne zwycięstwa. W Bangkoku będzie celował w trzecią kolejną wygraną, a plany w wadze do 136 funtów spróbuje pokrzyżować mu Songfangkhong FA Group, 21-latek z ujemnym bilansem w ONE. W dotychczasowych czterech potyczkach dla organizacji odniósł on zaledwie jedno zwycięstwo.

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek z udziałem Suakima Sor Jor Thongprajiego, mistrza świata Muat Thai aż trzech dywizji ze stadionu Lumpinee, który w ONE nie potrafi jednak odnaleźć właściwej formy. W trzech dotychczasowych pojedynkach 28-latek zwyciężył tylko raz i najbliższa konfrontacja może być jedną z ostatnich walk o wszystko. Jeśli w weekend Suakim nie zdoła pokonać Deniza Demirkapu, zanotuje bardzo wyraźny spadek w rankingach, po którym droga na upragniony szczyt może być już niemożliwa do odbudowania.

W tradycyjnie otwierających galę walkach w MMA tym razem zmierzą się niepokonany Australijczyk Coopar „Rush” Royal z Japończykiem Kaito Odą w wadze musze oraz pierwsza w historii posiadaczka czarnego pasa BJJ z Estonii, Liisi Vaht, która w wadze słomkowej sprawdzi formę Japonki Natsuki Takamoto.

Gala ONE Friday Fights 60 w piątek 26 kwietnia o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie!

Main card gali ONE Friday Fights 60:

Suriyanlek Por Yenying vs Rittidet Sor Sommai

Focus Adsanpatong vs Comeback TK Yutthana

Khunponnoi Sor Sommai vs Songfangkhong FA Group

Kaoklai Chor Hapayak vs Jomjai Naksugym

Yodnumchai Fairtex vs Mahesuan Aekmuangnon

Sangsakda BoyTarchang vs Detphupa ChotBangsaen

Suakim Sor Jor Thongprajin vs Deniz Demirkapu

Pethuahin Jitmuangnon vs Panmongkol CMA Academy

Coopar Royal vs Kaito Oda

Junior Fairtex vs Masami Machida

Sornsueknoi FA Group vs Eisaku Ogasawara

Liisi Vaht vs Natsuki Takamoto

foto, źródło. Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *