MediaZapowiedzi TV

One zmieniają świat – miesiąc kobiet w National Geographic

Dzień Kobiet w National Geographic trwać będzie cały miesiąc! Kanał zapowiada szereg niespodzianek, mających podkreślić istotę wspierania kobiecych społeczności i ich osiągnięć, które zmieniają oblicze świata. Poza antenowym cyklem specjalnym „Inspirujące kobiety”, na widzów czeka również możliwość wzięcia udziału w wirtualnym spotkaniu z jedną z bohaterek cyklu – Dominique Gonçalves. Eksplorerka będzie gościem webinaru organizowanego przez Her Impact – polską platformą o profilu społeczno-edukacyjnym wspierającą rozwój młodych kobiet. W pierwszy weekend marca National Geographic udostępni również bezpłatnie na swoim kanale You Tube dwa dokumenty poświęcone niezwykłym bohaterkom!

 

Już 6 marca w National Geographic rusza specjalny cykl programowy „Inspirujące kobiety” (w każdą sobotę od godz. 17.00), prezentujący dokumenty o niezwykłych kobietach, dla których granice istnieją wyłącznie po to, by je przekraczać. Poznamy plejadę odważnych podróżniczek, jak legendarna Amelia Earhart, lekarek pokroju dyrektorki podziemnego szpitala w Syrii, Dr Amani Ballour, czy dziennikarek – wśród nich m.in. redaktorka naczelna magazynu National Geographic, Susan Goldberg. Jedną z inspirujących kobiet występujących w premierowej produkcji „Kobiety zmieniają świat”, jest ekolożka i działaczka społeczna Dominique Gonçalves. To właśnie ona będzie bohaterką sobotniego webinaru organizowanego przez polską platformę rozwojową dla kobiet – Her Impact.

Dominique Gonçalves to nie tylko eksplorerka National Geographic, ekolożka i biolożka, ale
i liderka działań mających na celu ochronę słoni w Gorongosa National Park w Mozambiku. To m.in. dzięki jej działaniom park, rozciągający się na terenie 4000 kilometrów kwadratowych, przyjął nowoczesny model ochrony, równoważący potrzeby dzikiej przyrody i żyjących na jego terenie ludzi poprzez tworzenie społeczności, naukę i zrównoważoną turystykę. Gonçalves ściśle współpracuje z programami Park’s Girls Club, z którymi prowadzi działania promujące edukację i zdrowie w celu zapobiegania wczesnemu małżeństwu. Misją eksplorerki jest przerwanie tego cyklu i umożliwienie młodym kobietom dokonania własnych wyborów poprzez edukację i profesjonalne wsparcie.

Za każdą kobietą stoi historia, a National Geographic słynie z ich opowiadania.
Podejmujemy tematy ważne i aktualne, dlatego naturalnym dla nas jest prezentowanie jak najszerszemu gronu historii takich osób, jak Dominique, która jako eksplorerka National Geographic jest nie tylko ekspertką w swojej dziedzinie, ale i aktywną działaczką na rzecz młodych kobiet.
mówi Edyta Pytlewska-Mele, VP & General Manager Networks w The Walt Disney Company Central Europe.

Organizowany przez Her Impact webinar z udziałem Dominique poprowadzi Gosia Leitner, a podczas spotkania eksplorerka opowie m.in. o tym, skąd wzięła się jej pasja, na czym polega jej niecodzienna praca i jak wygląda sytuacja młodych kobiet w Mozambiku. Dowiemy się też, czym dla Dominique jest kobieca solidarność i czy jej zdaniem istnieje sposób, by pomóc kobietom uwierzyć w siebie i stanowić wsparcie w osiąganiu celu?

„Her Impact to platforma społecznościowa, której celem jest edukowanie, wspieranie kobiet na rynku pracy oraz inspirowanie ich każdego dnia. Dominique Gonçalves to wspaniała bohaterka, która pomaga innym kobietom – takie postawy chcemy wspierać i pokazywać z okazji tegorocznego Dnia Kobiet. Bardzo cieszymy się na współpracę z National Geographic mówi Magdalena Linke-Koszek, twórczyni Her Impact.

W webinarze może wziąć udział każdy zainteresowany – wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem serwisu Evenea pod linkiem https://app.evenea.pl/event/850755-57/?fbclid=IwAR2REAMPp7IziQQZA1lcLof2vWdmeVQKU78yH4xyd542v75C7kCyWEaOglk. Każdy uczestnik, w wyniku rejestracji otrzyma maila z linkiem na spotkanie, które odbędzie się na żywo w sobotę, 6 marca o godz. 18:00.

To jednak nie wszystko. National Geographic w ramach obchodów Dnia Kobiet udostępni bezpłatnie na swoim kanale You Tube dwie niezwykłe produkcje, poświęcone przełomowym sylwetkom kobiet. Dokument „W poszukiwaniu Amelii”, opowiadający o zagadce zaginięcia pierwszej kobiety, która w 1932 roku przeleciała samotnie nad Oceanem Atlantyckim, oraz film Toma Jenningsa „Diana: żywa legenda”, dokonujący wnikliwego spojrzenia na życie rodzinne jednej z najpopularniejszych osób w brytyjskiej rodzinie królewskiej, dostępne będą na kanale https://www.youtube.com/user/ngcpl od soboty 6 marca do poniedziałku 8 marca.

CYKL SPECJALNY „INSPIRUJĄCE KOBIETY”

Emisje w soboty od 6 marca o godz. 17.00 i 18.00 w National Geographic

W POSZUKIWANIU AMELII / EXPEDITION AMELIA
Emisja 6 marca o godz. 17.00
(1×120)

Ekipa National Geographic towarzyszy znanemu badaczowi głębin oceanicznych, Bobowi Ballardowi, w próbie rozwiązania tajemnicy zniknięcia podróżniczki Amelii Earhart.

To okazja do przybliżenia widzom sylwetki niezwykłej kobiety, która wyprzedziła swoje czasy o mniej więcej stulecie. Była pilotką rekordzistką i nieustępliwą orędowniczką praw kobiet. Ballard usilnie szuka odpowiedzi na pytanie o to, jaki los spotkał Amelię?

PRZYGODA Z BEAREM GRYLLSEM / RUNNING WILD WITH BEAR GRYLLS 5
Emisja 13 marca o godz. 17.00
(10×60)

Brie Larson – gwiazda Hollywood i Bear Grylls – znany mistrz sztuki przetrwania, wędrują po wyspie leżącej w Zatoce Panamskiej. Podczas 48-godzinnego odpoczynku od swojej aktorskiej pracy, Brie u boku Gryllsa nie zaświadczy klasycznej formy relaksu. Podróż zaczyna się od skoku z helikoptera prosto do oceanu.

Wyprawa przez pełne krokodyli mokradła, które w czasie przypływu zmieniają się w niebezpieczny labirynt, to kolejna atrakcja czekająca na Kapitan Marvel. By przetrwać tę przygodę, niezbędne będzie połączenie umiejętności przetrwania w dziczy Beara i supermocy Brie.

PRZYGODA Z BEAREM GRYLLSEM / RUNNING WILD WITH BEAR GRYLLS 5
Emisja 13 marca o godz. 18.00
(10×60)

Cara Delevingne, aktorka, supermodelka i influencerka, wreszcie zrealizuje swoje marzenie i wyruszy na wyprawę z Bearem Gryllsem. Czeka ją wiele wyzwań. Cara ze swojego skutera przesiądzie się do śmigłowca, który zabierze ją w góry Sardynii.

Na wysokości prawie 1600 metrów n.p.m. mistrz sztuki przetrwania nauczy ją, jak poradzić sobie z przeszkodami, które wydają się niemożliwe do pokonania. Cara dowie się, jak przejść po rozwieszonej nad przepaścią linie oraz jak przedostać się przez niebezpieczny wodospad.

THE CAVE: SZPITAL W OGNIU / THE CAVE
Emisja 20 marca o godz. 17.00
(1×120)

Nominowany do Oscara film to opowieść o podziemnym szpitalu w Syrii, który dla cywili z oblężonego miasta jest jedynym bezpiecznym schronieniem. Dr Amani Ballour i inne pracujące w nim lekarki stawiają czoła wojennej rzeczywistości i uprzedzeniom wobec kobiet.

W obliczu bombardowań, braków w zaopatrzeniu i zagrożenia atakiem chemicznym, bohaterki dokumentu zachowują zimną krew i są żywym przykładem na to, jak wielką siłę ma kobieca solidarność.

WIKIŃSKIE WOJOWNICZKI / VIKING WARRIOR WOMEN
Emisja 27 marca o godz. 17.00
(1×60)

Zawsze uważano, że w świecie Wikingów wojownikami byli wyłącznie mężczyźni. Ella Al-Shamahi, angielska badaczka syryjskiego pochodzenia, zamierza obalić ten mit i udowodnić, że były wśród nich także kobiety.

W swojej niezwykłej misji wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i zdobycze nauki po to, by dowieść, że ponad tysiąc lat temu istniały również wikińskie wojowniczki.

KOBIETY ZMIENIAJĄ ŚWIAT / WOMEN OF IMPACT: CHANGING THE WORLD
Emisja 27 marca o godz. 18.00

(1×60)

To filmowa prezentacja nowego albumu fotograficznego National Geographic o nazwie „Women of Impact” z tekstami i zdjęciami, których autorami są wyłącznie kobiety.

W produkcji zobaczymy wywiady przeprowadzone przez Susan Goldberg – pierwszą kobietę na stanowisku redaktor naczelnej magazynu National Geographic – z wpływowymi ikonami kultury, aktywistkami oraz polityczkami z różnych zakątków świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *