Onet Sport i Przegląd Sportowy z unikalną ofertą na igrzyska olimpijskie w Tokio
Codzienny program „Misja Tokio” na stronie głównej Onetu, cykle wideo przedstawiające naszych czołowych olimpijczyków, a także „Skarb Kibica Tokio 2020” będący dodatkiem do „Przeglądu Sportowego” oraz specjalny widget na Fakt.pl – to wyjątkowa oferta programowa Ringier Axel Springer Polska na czas igrzysk olimpijskich w Tokio (23 lipca – 8 sierpnia).
– Długo czekaliśmy w niepewności czy igrzyska w ogóle się odbędą, ale jako redakcje byliśmy w gotowości i teraz z czystym sumieniem możemy polecić wiele świetnych formatów, które na pewno zaspokoją nawet wybrednych kibiców. Naszą siłą są ludzie, zarówno prowadzący, goście, jak i cała ekipa produkcyjna. Stawiamy na merytorykę – mówi Paweł Wołosik, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.
Emitowaną od 22 lipca codziennie o godz. 15 „Misję Tokio” poprowadzą dziennikarze – Aldona Marciniak oraz dwukrotny olimpijczyk, były wicemistrz świata w siatkówce Łukasz Kadziewicz. Ekspertami do poszczególnych dyscyplin będą mistrzowie olimpijscy – wioślarka Magda Fularczyk-Kozłowska, sztangista Szymon Kołecki, lekkoatleta Jacek Wszoła, a także znany trener siatkówki Jakub Bednaruk oraz legendarny dziennikarz Andrzej Person. Nie zabraknie rozmów także z innymi gośćmi.
– Oczywiście swoich wysłanników mamy też w Tokio. Do stolicy Japonii udali się: Edyta Kowalczyk, Kamil Wolnicki, Tomasz Kalemba i Ryszard Opiatowski. Prowadzący program „Misja Tokio” będą się z nimi łączyć na żywo, by zrelacjonowali nam atmosferę tych specyficznych, bo rozgrywanych bez kibiców igrzysk oraz przybliżyli sylwetki bohaterów – dodaje Wołosik.
Kolejną propozycją programową przygotowaną z okazji igrzysk jest „Droga na Olimp”, materiały wideo Łukasza Kadziewicza. – W niespełna półgodzinnych reportażach pokazuję jak trudna jest „Droga na Olimp”. Spotkałem się z czterema naszymi lekkoatletami i spróbowałem trenować razem z nimi. To nie są łatwe rzeczy. Każda konkurencja ma swoją specyfikę, a ja starałem się choć trochę zaprzyjaźnić ze skokiem o tyczce, rzutem dyskiem, biegiem na 400 metrów czy rzutem młotem – mówi Łukasz Kadziewicz, który odwiedził nasze medalowe nadzieje: Piotra Liska, Piotra Małachowskiego, Igę Baumgart-Witan i Joannę Fiodorow. W bardziej naturalnym sobie środowisku Kadziewicz przeprowadził wywiady z Fabianem Drzyzgą i Aleksandrem Śliwką. Nasi siatkarze mają dużą szansę na olimpijski medal w tej dyscyplinie po 45 latach przerwy.
Program „Misja Tokio” będzie emitowany na żywo na stronie głównej Onet.pl, na Facebooku Onetu Sport i Przeglądu Sportowego oraz na YouTube Przeglądu Sportowego. W tych samych kanałach pokazywane będą odcinki „Drogi na Olimp”.
22 lipca na stronach Onet.pl oraz przegladsportowy.pl ma ruszyć specjalny serwis poświęcony Igrzyskom XXXII Olimpiady, gdzie znajdą się wszystkie informacje dotyczące imprezy. Tego samego dnia z „Przeglądem Sportowym” będzie do kupienia „Skarb Kibica Tokio 2020”, czyli najbardziej szczegółowy przewodnik.
– Wydawnictwo ma 100 stron. Przedstawiamy w nich wszystkich polskich uczestników igrzysk, minutowy program każdego dnia, pokazujemy obiekty, opisujemy najbardziej pasjonujące dyscypliny. Są wywiady i mnóstwo statystyk. Jest też specjalna tabelka do wpisywania polskich medalistów. Mamy nadzieję, że zabraknie w niej miejsca… Na czas igrzysk zmieni się oczywiście layout gazety – mówi Wołosik.
Czwartkowe wydanie wraz ze Skarbem Kibica będzie dostępne również w aplikacji oraz dla subskrybentów przegladsportowy.pl i Mediaklub.pl. Redaktorem prowadzącym dodatku jest Paweł Wołosik, a za jego przygotowanie graficzne odpowiada Cezary Piotrowski.
Od 23 lipca do 8 sierpnia również serwis Fakt.pl będzie relacjonowa Igrzyska Olimpijskie prosto z Tokio. Na miejscu wydarzenia dla Fakt.pl będzie obsługiwać Ryszard Opiatowski, szef sportu w Fakcie. Na czas igrzysk, strona Fakt.pl zyska specjalny widget – zarówno w wersji desktopowej, jak i mobile.