Technologia - Promocje

Optoma UHZ55 – projektor dla graczy i kinomanów nie uznających kompromisów

Optoma prezentuje projektor UHZ55 będący stylowym połączeniem najnowszych technologii wyświetlania obrazu z inteligentnymi rozwiązaniami. Urządzenie mogące wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K UHD wyposażono w funkcję kontroli za pomocą asystenta głosowego Alexa i wbudowany odtwarzacz multimedialny. Ponadto na projektorze można zainstalować aplikacje takie jak YouTube czy Spotify, korzystając z wewnętrznego sklepu z oprogramowaniem.

 

Dla miłośników filmu…

Projektor UHZ55 to rozwiązanie dla wszystkich chcących odtworzyć kinową atmosferę we własnym domu. Model firmy Optoma umożliwia wyświetlenie obrazu w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) o przekątnej nawet 300 cali. Urządzenie jest zgodne ze standardem Rec. 709, co zapewnia niezwykle dokładne odwzorowanie kolorów, oraz kompatybilne z HDR i HLG.

Zaawansowana technologia laserowa, w którą wyposażono projektor UHZ55, sprawia, że obraz jest jasny (3000 lumenów) i wyrazisty, nawet przy zapalonym świetle. Specjalnie z myślą o kinomanach urządzenie obsługuje tryb wyświetlania filmów z szybkością 24 klatek na sekundę – aby oglądany tytuł wyglądał tak, jak chciałby tego jego reżyser.

… i dla graczy

Nowy, ulepszony tryb gry w UHZ55 zmniejsza opóźnienie wejściowe do zaledwie 4,2 ms, zapewniając graczowi błyskawiczny czas reakcji. Projektor może wyświetlać ultrapłynny obraz nawet w 240 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p lub 60 klatkach w 4K. Trzy złącza HDMI, w tym jedno eARC, pozwalają na jednoczesne podłączenie nawet kilku różnych urządzeń, w tym konsol do gier.

Multimedia bez kabli

Dzięki aplikacji Creative Cast możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie treści z urządzeń z systemami Android, iOS, Windows i MacOS i wyświetlanie ich za pomocą UHZ55. Po połączeniu projektora z internetem można także zainstalować na nim aplikacje do streamowania wideo i muzyki, takie jak YouTube i Spotify. Urządzenie wyposażono też w odtwarzacz multimedialny, dzięki któremu na wielkim ekranie zobaczymy zdjęcia, filmy i dokumenty z dysków i pamięci USB.

UHZ55 ma wbudowane głośniki, jednak model ten posiada także certyfikat WiSA gwarantujący kompatybilność projektora z innymi urządzeniami wspierającymi ten standard bezprzewodowego przesyłania i odbierania dźwięku o bardzo wysokiej jakości i bez opóźnień.

Funkcjami projektora można sterować także przy użyciu asystentów głosowych Alexa i Asystent Google po zainstalowaniu aplikacji Optoma Connect.

Optoma zdecydowanym liderem polskiego rynku

Rodzimi miłośnicy kina domowego najczęściej wybierają projektory Optoma. Z danych PMA Research wynika, że marka ma aż 53% udziału w sprzedaży tej kategorii urządzeń lampowych (zarówno LCD i DLP) w Polsce.

– W 2023 roku odnotowaliśmy w Polsce ponad dwukrotny wzrost ilościowej sprzedaży projektorów laserowych w stosunku do roku 2021. To urządzenia przyjazne dla użytkownika, działające nawet sześć razy dłużej niż projektory lampowe. Dzięki technologii laserowej wyświetlane kolory nie ulegają degradacji, a obraz pojawia się od razu po uruchomieniu urządzenia. To również produkty stworzone z myślą o naszej planecie – nie zawierają tak niebezpiecznej dla środowiska rtęci, są energooszczędne, a ich kompaktowe rozmiary ograniczają koszty logistyczne, a tym samym ślad węglowymówi Aneta Żygadło, Country Manager Optoma w Polsce.

Innowacje w produktach Optoma nie ograniczają się jednak wyłącznie do tego, co widać po włączeniu projektora. Urządzenia tego producenta wykorzystujące laser zużywają o 47% mniej energii niż projektory lampowe. Do tego mogą bezawaryjnie działać przez nawet 30 000 godzin – w praktyce oznacza to, że jeśli sprzęt pracuje nieprzerwanie nawet przez 8 godzin każdego dnia, to projektor bez trudu posłuży przez ponad dekadę.

Cena i dostępność

Projektor Optoma UHZ55 jest już dostępny w Polsce w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta oraz pięcioletnią (lub 12 000 godzin) na źródło światła.

Sugerowana cena detaliczna omawianego modelu wynosi 8999 PLN.

foto. Optoma 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *