Sport w TVTVP

Ostatnia kolejka II ligi: Elana Toruń – Olimpia Elbląg w TVP3

Niezwykle ciekawie zapowiada się ostatnia kolejka II ligi. Na trzech stadionach toczyć się będą boje o dużą stawkę. O trzecie, premiowane awansem miejsce, walczą jeszcze GKS Bełchatów i Elana Toruń. O utrzymanie biją się wciąż Olimpia Elbląg i Siarka Tarnobrzeg.

 

W TVP3 w niedzielę zobaczymy mecz Elana – Olimpia. Gospodarze wciąż liczą, że uda im się awansować. Torunianie muszą jednak liczyć na to, że GKS Bełchatów potknie się w Stargardzie, gdzie gra z Błękitnymi, czyli zespołem, który nie walczy już o nic. „Górnicy” mają nad Elaną punkt przewagi, więc wygrana daje im awans.

Z kolei zespół z Elbląga ma tylko punkt przewagi nad Siarką, która podejmie u siebie Skrę Częstochowa, która podobnie jak Błękitni zapewniła już sobie utrzymanie w II lidze. Elana mogła zapewnić sobie awans w przedostatniej kolejce, ale przegrała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz, która podobnie jak Radomiak Radom w przyszłym sezonie zagra w I lidze. Mimo trudnej sytuacji trener Elany Rafał Górak liczy, że to jego zespół awansuje o klasę wyżej.

– Niemożliwe nie istnieje. Musimy zadbać, żeby dobrze przygotować się do meczu w Elblągu i nie myśleć o tym, jaki będzie wynik w meczu Bełchatowa. Bardzo mocno wierzę w nasz zespółmówi Górak.

W Bełchatowie nikt nie dopuszcza myśli, że sezon może zakończyć się inaczej niż promocją do I ligi.

– Przed wyjazdem do Stargardu nastroje w zespole są bojoweopowiada pomocnik GKS Bartosz Biel. Wiemy w jakim miejscu jesteśmy i o co walczymy. W ostatnich meczach pokazaliśmy na co nas stać. Jedziemy po trzy punkty, bo nie mamy ochoty oglądać się na wyniki innych. Presja wyniku będzie spoczywać na nas w takim samym stopniu, jak u graczy Elany. Jeśli chodzi o nas to nie ma mowy o stresie, braku doświadczenia, czy plątaniu nóg. Jedziemy pokazać swoją piłkę i wierzę, że da nam to trzy punktykończy Biel.

Wszystkie mecze ostatniej kolejki II ligi rozegrane zostaną w niedzielę o godz. 13.00.  Z wyjątkiem spotkania Górnika Łęczna z Radomiakiem, które rozpocznie się o 18. Mecz Widzew Łódź – Olimpia Grudziądz (1:2) został rozegrany awansem 8 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *