MediaWAŻNE

Oświadczenie Discovery Communications

Jak wyjaśnił przewodniczący Thomas Bach, propozycja wypracowana przez MKOl i Komitet Konkursowy Los Angeles oraz kandydatura Paryża jako organizatora igrzysk w 2024 roku znakomita wiadomość dla obu miast, kibiców na całym świecie, a także dla igrzysk olimpijskich.
 
Czekamy na ostateczną decyzję we wrześniu br., kiedy to odbędzie się 131. posiedzenie MKOl w Limie. Już teraz jednak chcielibyśmy wyrazić uznanie dla obydwu miast za ich wyjątkowe kandydatury oraz dla MKOl za dążenie do wyłonienia większej liczby zwycięzców. Szczególnie cieszy nas fakt, że igrzyska olimpijskie w 2024 roku mają szansę powrócić do Europy, dzięki czemu Eurosport będzie mógł zaangażować młodszych widzów w to największe wydarzenie sportowe na świecie. Wpisuje się to w nasz plan dotarcia z igrzyskami olimpijskimi w Europie do jak największej liczby osób i pokazania każdej minuty sportowych emocji na każdej możliwej platformie.
Pozyskując prawa do transmisji igrzysk olimpijskich w latach 2018-2024 na terytorium Europy, towarzyszyła nam ogromna pasja, zaangażowanie i ambicja, bez względu na to, gdzie odbędą się kolejne imprezy. Jednak propozycja zorganizowania igrzysk w 2024 roku w Europie jest wielkim zwycięstwem dla milionów ludzi i tysięcy europejskich sportowców, jak również dla reklamodawców i partnerów – wszyscy oni skorzystają na organizacji igrzysk na naszym kontynencie. Rozpoczynając od przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczang, cieszymy się, że możemy wykorzystać siłę opowiadania historii, którą ma Discovery i połączyć ją z niezrównanymi umiejętnościami Eurosportu w zakresie produkcji programów sportowych. Dodając do tego nasz zasięg i współpracę z europejskimi partnerami, jesteśmy w stanie dotrzeć z historiami o ludzkich ambicjach, poświęceniu i sportowych wyczynach do jeszcze większej liczby widzów za pośrednictwem różnych platform.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *