Cyfrowy PolsatTVP

Oświadczenie Telewizji Polsat dotyczące wypowiedzi Prezesa Zarządu TVP SA

“W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Jacka Kurskiego, Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej SA dla dziennika Rzeczpospolita, niniejszym informuję, że:

 

1) Nie jest prawdą, że Telewizja Polsat nie pokazała otwarcia przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Telewizja Polsat i Polsat News przygotowały i wyemitowały na swoich antenach kilkanaście materiałów dotyczących tej uroczystości. Materiał na ten temat był między innymi emitowany w najważniejszym programie informacyjnym Telewizji Polsat „Wydarzenia” na naszym głównym kanale Polsat.

2) Nie jest prawdą, że Telewizja Polsat ignoruje większość ważnych przesłuchań przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Zdecydowana większość wszystkich przesłuchań prowadzonych czy przez komisję śledczą ds. Amber Gold jest pokazywana „na żywo” w naszym kanale informacyjno-publicystycznym Polsat News 2.

3) Telewizja Polsat szeroko relacjonowała również wizytę Ojca Świętego w Polsce.

4) Zdecydowanie negujemy stwierdzenie Prezesa TVP, iż Polsat „zajmuje się tylko metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego”. Stwierdzenie to stoi to w sprzeczności z faktami, gdyż zarówno nasi widzowie, jak i wielu polityków i dziennikarzy uważa Telewizję Polsat za najbardziej niezależną i obiektywną w Polsce.

W związku z powyższym apelujemy do Prezesa Telewizji Polskiej SA Pana Jacka Kurskiego o to, aby nie angażował Telewizji Polsat w jakiekolwiek rozgrywki polityczne oraz oczekujemy sprostowania wymienionych wcześniej nieprawdziwych informacji.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *