Internet & Gry - Reklama

Partnerzy w centrum cyfrowej transformacji Microsoft wartej 4,5 biliona dolarów

Podczas dzisiejszej konferencji Microsoft Inspire firma Microsoft ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego pakietu usług przeznaczonych dla biznesu – Microsoft 365. Pakiet ten oparty został na najlepszych rozwiązaniach biznesowych usługi Office 365, Windows 10 i Enterprise Mobility + Security. Microsoft 365 został zaprojektowany, aby wspierać rozwój wszystkich przedsiębiorstw oraz pracowników, stawiając ludzi w centrum cyfrowej transformacji dając im możliwość nowe możliwości pracy zdalnej z dowolnego miejsca i o dowolnym czasy przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 

Microsoft podczas konferencji zapowiedział dostępność Microsoft 365 w dwóch wersjach. Microsoft 365 Enterprise to pakiet obejmujący usługi w wersji Enterprise: Office 365, Windows 10, Secure Productive oraz Enterprise Mobility + Security. W ramach tej oferty użytkownicy otrzymają najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologię wspierającą ich przedsiębiorstwa. Microsoft 365 Business, dostępny w wersji „preview” od 2 sierpnia, został stworzony dla przedstawicieli małego i średniego biznesu wspierając produktywność, bezpieczeństwo i usprawniając zarządzanie sektorem IT. W skład pakietu wchodzą Office 365 Business Premium, rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania dla aplikacji Office i urządzeń opartych na Windows 10, a wszystko to zarządzane w scentralizowany sposób usprawniającej ochronę i wdrażanie urządzeń oraz użytkowników.

Microsoft 365 to przykład nowego, spójnego podejście firmy Microsoft do oferowanych usług będącego skutkiem zmian zachodzących wśród biznesowego podejścia partnerów, którzy coraz częściej poszukują całościowych rozwiązań wspierających produktywność i bezpieczeństwo. Nowy pakiet usług Microsoft przeznaczony dla partnerów stwarza możliwość uzyskania wyższych kontraktów, zróżnicowania ofert oraz zwiększenia dochodu z prowadzonych projektów. Jak wynika z wyliczeń Forrester Consulting Microsoft 365 Enterprise umożliwi partnerom na uzyskanie ponad 50% wyższego zysku niż w przypadku sprzedaży i implementacji samej usługi Office 365.
Napędzając sukces przedsiębiorstw współpracujących z firmą Microsoft jak i wspierając dążenia do osiągnięcia celu wynoszącego 20 miliardów dolarów obrotu opartego na rozwiązaniach chmurowych, firma z Redmond ogłasza wraz z Dell EMC, HPE i Lenovo, dostępność Microsoft Azure Stack. Azure Stack to rozszerzenie platformy Azure, które wprowadza płynność i szybkość chmury do stacjonarnego środowiska umożliwiając tworzenie zupełnie nowych scenariuszy opartych na rozwiązaniach hybrydowych.
Azure Stack oferuje spójną platformę hybrydową, która stanowi idealne rozwiązanie dla użytkowników poszukujących elastyczności. Niezależnie od tego, czy pracujemy kilometry pod ziemią w kopalni, na statku morskim, czy w fabryce, dzięki Azure Stack zyskujemy dostęp do nowoczesnych aplikacje w chmurze, które spełniają wszystkie wymagania biznesowe i regulacyjne. Naprawdę spójna chmura hybrydowa pomaga klientom szybciej realizować swoją strategię cloud w sposób, który najbardziej odpowiada ich działalności.
Azure Stack rozszerza możliwości ekosystemu chmury Azure, pomagając partnerom rozwijać działalność z nią związaną i adresować większe obszary rynku, m.in. poprzez scenariusze wykorzystania chmury hybrydowej. Wielu partnerów firmy Microsoft już zaczęło wykorzystywać moc pakietu Azure Stack, w tym Rackspace, Tieto i Resello. Partnerzy mogą dowiedzieć się więcej na temat sposobów budowania skutecznych scenariuszy wykorzystania chmury w materiałach edukacyjnych Practice Development Playbooks, a także podnieść swoje umiejętności związane z Azure dzięki szkoleniom on-line dostępnym tutaj.
Microsoft zaprezentował również dwa nowe sposoby, dzięki którym partnerzy mogą łączyć się z klientami i wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania. W zeszłym roku Microsoft wypróbował nowy program sprzedaży programów Azure, aby zapewnić kompleksowe wsparcie sprzedaży i marketingu dla partnerów tworzących rozwiązania oparte o usługę Azure. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy obecności na rynku, program ten pomógł sfinalizować kontrakty na kwotę ponad miliarda dolarów w rocznej wartości umów dla partnerów pracujących z usługą Azure, stworzył potencjalne kontrakty na kwotę 6 miliardów dolarów i wygenerował ponad 4.500 transakcji partnerskich.
Azure to jedyna chmura publiczna, która zapewnia partnerom tę niesamowitą korzyść, za pośrednictwem której przedstawiciele handlowi firmy Microsoft sprzedający rozwiązania partnerskie współpracujące z usługą Azure mogą liczyć na premie do 10 procent rocznej wartości kontraktu partnera. Oznacza to, że firma Microsoft zachęca przedstawicieli handlowych do współpracy z partnerami tworzącymi rozwiązania w oparciu o Azure, aby wspólnie prowadzić nowe działania biznesowe i umożliwić partnerom wykorzystanie siły roboczej firmy Microsoft do rozwijania działalności na skalę globalną.
Aby wykorzystać ten niesamowity moment, Microsoft podejmuje dodatkowe inwestycje w celu przyspieszenia sprzedaży chmury Azure w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Firma tworzy również w swoich strukturach nowe stanowisko Channel Managera, który będzie się całkowicie koncentrował na wspieraniu partnerów w ich obecności rynkowej, pomagając w zapewnieniu dotarcia z ich rozwiązaniami do nowych klientów i integracji z systemem sprzedaży Microsoft. Działania te stanowią razem jedną czwartą inwestycji o łącznej wartości miliarda dolarów, która znacząco zwiększy liczbę personelu dedykowanego partnerom firmy Microsoft oraz zmienia programy motywacyjne związane ze sprzedażą technologii Azure.
Microsoft ułatwia także partnerom modernizację istniejących aplikacji biznesowych i budowę nowych, dzięki programowi o nazwie ISV Cloud Embed. Dzięki niemu partnerzy mogą zakupić źródłowe funkcjonalności Dynamics 365, Power BI, aplikacji Power Apps oraz Microsoft Flow jako składniki możliwe do osadzenia w innych aplikacjach i usługach, z rabatami sięgającymi do 50 procent ceny. W ten sam sposób, w jaki dzisiaj partnerzy tworzą swoje aplikacje na platformie Microsoft Azure, mogą również używać platformy aplikacji biznesowych firmy Microsoft do łatwego dodawania procesów automatyzacji sprzedaży, usług serwisowych i funkcjonalności backend’owych do własnych aplikacji. Rozwiązanie to pomaga zmniejszyć koszty prac programistycznych związanych z rozwojem aplikacji, wykorzystując zasoby inżynierskie firmy Microsoft. Za pośrednictwem aplikacji Microsoft AppSource partnerzy otrzymują wsparcie w wypuszczeniu rozwiązań na rynek i możliwość dotarcia do 100 milionów aktywnych miesięcznych użytkowników Office 365 oraz rosnącej społeczności klientów Dynamics 365.
Począwszy od możliwości tworzenia rozwiązań w oparciu o chmurę Azure, przez nowy program wsparcia sprzedawców, skończywszy na możliwości wykorzystania aplikacji i usług biznesowych w ramach tworzenia własnych rozwiązań, żaden inny dostawca technologii nie zapewnia swoim partnerom bardziej kompleksowego podejścia i wsparcia w transformacji i rozwoju ich biznesu.
Misją firmy Microsoft jest umożliwienie każdej osobie i każdej organizacji na świecie realizację pełni ich potencjału, w czym każdego dnia pomagają partnerzy firmy, realizując to zadanie z naszymi klientami. Partnerzy firmy Microsoft zatrudniają obecnie ponad 17 milionów osób na całym świecie, a firma analityczna IDC szacuje, że w 2017 roku firma Microsoft, wraz z całym ekosystemem partnerskim, wygeneruje prawie trylion dolarów przychodów.
Wspólnymi siłami firma Microsoft wraz z jej partnerami pomaga przedsiębiorstwom z każdej branży rozwijać się szybciej i efektywniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Umożliwiają to innowacje biznesowe, wśród których na czoło wybijają się technologie chmurowe (cloud computing), takie jak Internet Rzeczy, Sztuczna Inteligencja, Big Data oraz takie możliwości jak integracja z LinkedIn Sales Navigator w Dynamics 365 czy rozszerzony program Mixed Reality Partner, ogłoszony dzisiaj. W ramach Microsoft Inspire zasiada kierownictwo takich firm i organizacji jak KPMG, Schneider Electric, Sephora, Adobe, Track’em a także wiele innych, co dowodzi powagi, z jaką prowadzona jest obecnie cyfrowa transformacja w wielu branżach. Na przykład firma KPMG ogłosiła, że wspólnie z firmą Microsoft pracuje nad stworzeniem centrum rozwiązań cyfrowych KPMG, zaś spółką KPMG “Clara” na Azure będzie pierwszą firmą zajmującą się profesjonalnymi usługami „Wielkiej Czwórki”, która umożliwi udostępnianie platformy audytu w chmurze publicznej.
Od ponad 40 lat Microsoft jest firmą, która opiera swoje działania na relacjach z partnerami, co odzwierciedla fakt, że ponad 95 proc. przychodów firmy generowanych jest poprzez solidny i stale rozwijający się ekosystem partnerski. Dziś firma Microsoft ma ponad 64 tysiące partnerów w chmurze – to więcej niż AWS, Google czy Salesforce. Partnerzy wybierają firmę Microsoft nie tylko z uwagi na fakt, że jest ona dostawca technologii, lecz także ich prawdziwym partnerem biznesowym. W ubiegłym roku 30 proc. partnerów przyłączyło się do sieci partnerskiej firmy Microsoft, a co miesiąc firma Microsoft dodaje ponad 6 000 partnerów. Razem firma Microsoft i jej partnerzy mogą osiągać więcej.
Aby pomóc nowym partnerom w dążeniu do innowacji, szybszego wejścia na rynek i dotarcia do odpowiednich klientów we właściwym czasie, Microsoft przekształcił sposób, w jaki firmy mogą angażować się w swoją społeczność partnerską, włączając partnera w obręb jednej organizacji. Firma Microsoft ustrukturyzowała również role pełnione partnerów do trzech podstawowych funkcji: Build-to, Go-To-Market i Sell-on. Pozwoli to uprościć i zoptymalizować zaangażowanie, zwiększyć współpracę i promować kulturę pracy stawiającą na partnerów.

W tym roku Microsoft Inspire zgromadzi ponad 17 tys. osób na najważniejszym wydarzeniu partnerskim organizowanym przez firmę. W jego trakcie dochodzi do ponad 145 tys. spotkań, zaś wystawcy odnotowują średnio 30 proc. wzrost ze sprzedaży rocznej. Choćby z tych powodów warto śledzić streamingi na żywo i przekonać się, co jest dzisiaj „na językach” biznesowego świata. W świecie, w którym cyfrowa transformacja jest nieunikniona, możliwości partnerów firmy Microsoft są nieograniczone.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *