Disney+MediaZapowiedzi TV

Październik w Disney+

Gdy wieczory robią się coraz dłuższe, a dni stają się coraz chłodniejsze, czy jest lepszy sposób na spędzenie tej jesieni niż zaszycie się w domu z Disney+? Fani Marvela mogą odetchnąć z ulgą – czas oczekiwania na drugi sezon „Lokiego” w październiku nareszcie dobiega końca. Na miłośników wciągających dokumentów czeka m.in. poruszająca historia legendy hip-hopu Tupaca Shakura i jego matki w serii „Dear Mama”.

 

Październik oznacza również nadejście najbardziej upiornego czasu w roku, a Disney+ zapewnia mnóstwo halloweenowych smakołyków. Od nowego serialu „Gęsia skórka”, inspirowanego mrożącymi krew w żyłach książkami R.L. Stine’a, po film „Nawiedzony dwór”, a także wywołujące dreszcze klasyki, takie jak „Hokus pokus” i „Miasteczko Halloween” (oba obchodzą w tym roku swoje 30. urodziny!) – w październiku nie zabraknie filmów i seriali do obejrzenia.

LOKI – SEZON 2

[LOKI S2]

SERIAL ORYGINALNY DISNEY+

6 października
Nowy odcinek co tydzień

Drugi sezon serialu „Loki” Marvel Studios rozpoczyna się po szokującym finale pierwszego, w którym Loki znalazł się w walce o duszę z Agencją Ochrony Chronostruktury (AOC). Wraz z Mobiusem, Hunterem B-15 i zespołem nowych i powracających postaci, Loki dryfuje po stale rozszerzającym się i coraz bardziej niebezpiecznym multiwersum w poszukiwaniu Sylvie, sędzi Renslayer, Panny Minutki i prawdy o tym, co to znaczy posiadać wolną wolę i życiowy cel.

GĘSIA SKÓRKA

[GOOSEBUMPS]

SERIAL ORYGINALNA

13 października
Nowy odcinek co tydzień

Zainspirowany bestsellerową serią książek R.L. Stine’a, serial „Gęsia skórka” śledzi grupę pięciu licealistów z małego miasteczka Port Lawrence, którzy odkrywają mroczne sekrety związane z tragiczną śmiercią nastoletniego chłopca o imieniu Harold Biddle przed trzema dekadami. Po zorganizowaniu imprezy Halloween w starym domu Biddle’ów, nastolatkowie znajdują się w nowej, nawiedzonej rzeczywistości, w której muszą zjednoczyć siły, aby uratować miasto, dowiadując się czegoś o sobie i przeszłości swoich rodziców.

NAWIEDZONY DWÓR

[HAUNTED MANSION]

FILM ORYGINALNY

4 października
Tylko w Disney+

Inspirowany klasyczną atrakcją parku rozrywki “Nawiedzony dwór” opowiada historię samotnej matki Gabbie (Rosario Dawson), która odkrywa, że dom, w którym mieszkają z synem, jest nawiedzony przez napastliwe duchy. Licząc, że uda się jej przywrócić rodzinny spokój, Gabbie zbiera ekipę rzekomych specjalistów od duchów, którzy mają pomóc wypędzić z domu nadprzyrodzone istoty. “Nawiedzony dwór” to jednocześnie film akcji, film przygodowy i komedia. Występują w nim znani aktorzy – LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish, Owen Wilson, Danny DeVito, Dan Levy, Jamie Lee Curtis i Jared Leto. Scenariusz napisała Katie Dippold, a wyreżyserował go Justin Simien. Produkcją zajęli się Dan Lin i Jonathan Eirich, a produkcją wykonawczą Nick Reynolds i Tom Peitzman.

DEAR MAMA

[FX’S DEAR MAMA]

SERIAL DOKUMENTALNY

4 października
Dostępne wszystkie odcinki

„Dear Mama” to bardzo osobista pięcioodcinkowa seria, która przeczy konwencjom tradycyjnej opowieści dokumentalnej, przedstawiająca pouczającą historię matki i syna, Afeni i Tupaca. Afeni Shakur była rewolucjonistką, intelektualistką i głosem ludu. Stała się ulubienicą feministek w latach 70. i przywódczynią ruchu wśród męskiego środowiska Partii Czarnych Panter. Tupac był raperem i poetą, politycznym wizjonerem i filozofem, który dał się poznać jako jeden z największych artystów rapowych wszech czasów. Ich historia to opowieść o możliwościach i sprzecznościach w Stanach Zjednoczonych od czasów rewolucyjnego zapału do najbardziej wyrazistej dekady kultury hiphopowej.

BYŁO SOBIE STUDIO

[ONCE UPON A STUDIO]

FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

16 października

W filmie „Było sobie studio” zobaczymy całą plejadę gwiazd animowanych filmów Disneya. To radosne i pełne emocji spotkanie jest okazją do wspólnego zdjęcia z okazji 100. rocznicy Disneya.

Czy wiesz, że…?

● 16 października przypada 100. rocznica Disneya! Od 100 lat naszą pasją jest opowiadanie historii. Z pokolenia na pokolenie, najwspanialsze historie żyją wiecznie. Obejrzyj ponownie wszystkie swoje ulubione klasyki i postacie Disneya – tylko w Disney+.

MROŻĄCE KREW W ŻYŁACH HISTORIE!

Tej jesieni Disney+ zaprasza widzów w każdym wieku do obejrzenia przyprawiających o dreszcze filmów, seriali i programów specjalnych na Halloween. Oferując kocioł urzekających nowych opowieści, i nostalgicznych klasyków, Disney+ ma w październiku coś do obejrzenia dla każdego członka rodziny.

 

The Boogeyman

 

Od 11 października

Nawiedzony dwór
[Haunted Mansion]

 

Od 4 października

 

Potwór we mnie
[Appendage]

 

Od 18 października

 

 

Omen (2006)
[The Omen]

 

Od 6 października

 

 

Hokus pokus
[Hocus Pocus]

 

30. rocznica premiery

 

 

Miasteczko Halloween
[The Nightmare Before Christmas]

 

30. rocznica premiery

 

 

The Walking Dead

 

Wszystkie sezony dostępne

 

 

Z archiwum X
[The X-Files]

 

Wszystkie sezony dostępne

 

 

Co robimy w ukryciu
[What we do in the shadows]

 

Dostępne cztery sezony

 

 

Buffy: Postrach wampirów
[Buffy The Vampire Slayer]

 

Wszystkie sezony dostępne

 

CO JESZCZE POJAWI SIĘ W PAŹDZIERNIKU?

Ahsoka
Finałowy odcinek
Dostępny od 4 października

Zbrodnie po sąsiedzku
Finałowy odcinek 3. sezonu
Dostępny od 3 października
Fantastyczna czwórka
[Fantastic Four]
Dostępny od 6 października

Wspaniała Petey
[Praise Petey S1]
Dostępny od 25 października

Trap Jazz
Dostępny od 27 października

Sycylijskie lwy
[The Lions of Sicily]
Dostępny od 25 października
Jimmy Chin: Na granicy wytrzymałości
[Edge of the Unknown with Jimmy Chin S1]
Dostępny od 11 października
LEGO Marvel Avengers: Czerwony alarm
[LEGO Marvel Avengers: Code Red]
Dostępny od 27 października
Coleen Rooney: skandal dużej WAGi
[COLEEN ROONEY: THE REAL WAGATHA STORY]
Dostępny od 18 października
Wilkołak nocą w kolorze
[Werewolf By Night in Colour]
Dostępny od 20 października

foto. materiał prasowy Disney+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *