Zapowiedzi TV

Październikowe seriale w Epic Drama

Październikowy wybór propozycji serialowych na kanale Epic Drama trafi w gusta nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. Tytuły, które zyskały już grono wiernych widzów zostały zestawione z atrakcyjnymi nowościami, a bogata paleta gatunkowa obejmie seriale przygodowe, obyczajowe i kryminalne.
 

 
Rozpustnice
Gatunek: Polityka i władza
Premiera: poniedziałek 1 października, godz. 21:00
Rok: 2018
Sezon 2: 8 x 60 min
Twórcy: Moira Buffini, Alison Newman
Obsada: Jessica Brown Findlay, Lesley Manville, Samantha Morton, Liv Tyler, Kate Fleetwood
„Rozpustnice” to emocjonujący serial fabularny, którego akcja rozgrywa się w barwnym, kosmopolitycznym świecie XVIII-wiecznego, georgiańskiego Londynu. Podstawowym tematem jest najważniejsza działalność komercyjna w mieście: usługi seksualne.
Głównymi bohaterkami tego kontrowersyjnego, ale opartego na prawdziwych historiach serialu są niezwykła Margaret Wells, która stara się łączyć rolę matki z posadą właścicielki domu publicznego oraz Lydia Quigley, jej bezlitosna i cyniczna rywalka. W serii pojawia się także znakomita aktorka Liv Tyler w roli Lady Isabelli Fitz, kobiety, która ma klasę, pieniądze i pozycję społeczną — a więc wszystko to, o co walczą Margaret i Lydia. Która z kobiet wkradnie się w jej łaski?
Babilon Berlin
Gatunek: Polityka i władza
Premiera: czwartek 18 października, godz. 21:00
Rok: 2017
Sezon 1: 8 x 60 min
Twórcy: Henk Handloegten, Tom Tykwer, Achim von Borries
Obsada: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Peter Kurth, Matthias Brandt, Leonie Benesch
Berlin, szalone lata dwudzieste. Tętniąca życiem metropolia przyciąga ludzi utalentowanych i ambitnych. Pod tą lśniącą powierzchnią kłębią się jednak ubogie masy marzące o lepszym życiu. To czasy zorganizowanej przestępczości i politycznego ekstremizmu. Dawne militarystyczne elity nie zamierzają oddać władzy, a w tle zaczyna pokazywać swoją siłę jeszcze bardziej przerażający potwór.
Gereon, policjant z Kolonii, trafia na służbę do głównej kwatery berlińskich stróżów prawa. Na pierwszy rzut oka spokojny i otwarty mężczyzna skrywa mroczny sekret. Szefem zespołu jest Bruno Wolter, lojalny i troskliwy policjant, który jednak nie mówi swoim kolegom całej prawdy. Pomiędzy tych dwóch mężczyzn trafia Charlotte — inteligentna, młoda kobieta, która prowadzi podwójne życie, starając się poprawić byt swojej biednej rodziny.
Rasputin
Gatunek: Polityka i władza
Premiera: środa 17 października, godz. 21:00
Rok: 2014
Sezon 1: 8 x 60 min
Twórcy: Andrey Malyukov
Obsada: Vladimir Mashkov, Ekaterina Klimova, Andrey Smolyakov, Ingeborga Dapkunaite
Grigorij Rasputin został zabity pod koniec grudnia 1916 r. W lutym 1917 r. upadło rosyjskie samodzierżawie. Dekretem rządu tymczasowego powstaje komisja, która ma zbadać okoliczności śmierci Rasputina. Śledczy Henryk Iwanowicz Swieteń przesłuchuje ponad 150 świadków.
Krok po kroku zbiera informację nie tylko o tej strasznej nocy, ale o całym życiu słynnego mnicha, odsiewając wszystko to, co uznaje za plotki i spekulacje. Czy w ten sposób zdoła zrozumieć życie i śmierć wielkiego Grigorija Jefimowicza Rasputina?
Detektyw Murdoch
Gatunek: Kryminalny i thriller
Premiera: w dni powszednie od środy 17 października
Rok: 2010
Sezon 3: 13 x 60 min
Twórcy: Maureen Jennings
Obsada: Hélène Joy, Yannick Bisson, Thomas Craig, Jonny Harris, Lachlan Murdoch
“Detektyw Murdoch” to dynamiczny serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w Toronto w latach 90. XIX wieku. William Murdoch to młody policyjny detektyw, który rozwiązując sprawy najbardziej makabrycznych morderstw sięga po najnowsze techniki kryminalistyczne, takie jak badanie odcisków palców i traseologia. Jego hipotezy opierają się na przebłysku intuicji oraz wizualizacji wydarzeń opartej na zdobytych dowodach.
Murdoch to osoba o niemal nadnaturalnym instynkcie, dzięki któremu rozwiązuje nawet najbardziej zawiłe zagadki. W trzeciej serii, w mieście (ku niezadowoleniu Julii) pojawia się jej siostra, Ruby Ogden. Powraca również podżegacz wojenny Terrence Meyers, wykład w Toronto wygłasza sam H.G. Wells, a Murdoch w jednej ze spraw zwraca się o pomoc do samego Nikoli Tesli.
Beowulf: Powrót do Shieldlands
Gatunek: Fantastyka
Kontynuacja: od piątku 5 października, godz. 21:00
Rok: 2016
Sezon 1: 13 x 60 min
Twórcy: James Dormer
Obsada: Kieran Bew, Joanne Whalley, Ed Speleers, Laura Donnelly, Gísli Örn Garðarsson, Jack Rowan, Elliot Cowan, Edward Hogg, Ellora Torchia, Lolita Chakrabarti
Nowe spojrzenie na jednego z najstarszych herosów w dziejach literatury staroangielskiej. Wielki wojownik wraca po dwudziestu latach do miasta Herot, by pożegnać się z umierającym wodzem. Aby oczyścić swoje imię po niesłusznym oskarżeniu o zamordowanie namiestnika Herotu, przepędza potwora zwanego Grendel. Przy okazji sam staje na straży prawa i chroni miasto przed rozmaitymi zagrożeniami.
W pierwszym sezonie zobaczymy jak Beowulf, w otoczeniu innych fascynujących postaci, bohatersko broni bliskich przed coraz groźniejszym światem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *