HBO MaxMediaZapowiedzi TV

„Pianoforte” – pasjonujący dokument od dziś w serwisie HBO Max (wideo)

„Pianoforte” to intymny portret młodych pianistów biorących udział w Konkursie Chopinowskim, jednym z najbardziej prestiżowych i najstarszych konkursów muzycznych na świecie. Kamera od kulis pokazuje z czym muszą mierzyć się artyści, przed którymi stoi wyjątkowa życiowa szansa. Już od dzisiaj można oglądać ten emocjonalny rollercoaster z muzyką Fryderyka Chopina w tle w HBO Max.

 

Na początku eliminacji jest ich 160. Do konkursu trafia 80, a do finału przejdzie tylko dwunastka. Bohaterami  „Pianoforte” są uczestnicy legendarnego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który odbywa się raz na pięć lat w Warszawie. Młodzi muzycy z całego świata od dziecka przygotowują się do konkursu, który może odmienić ich życie.

Triumfalne wzloty, bolesne upadki, olbrzymia presja – „Pianoforte” to filmowy rollercoaster, który pokazuje jak niezwykłą siłę ma muzyka. Reżyser Jakub Piątek zabiera widzów za kulisy Konkursu, gdzie pianiści zmagają się z tym szczególnym doświadczeniem łączącym pasję i radość z grania ze łzami z wycieńczenia i rozpaczy.

 

 

„Pianoforte” to także intymna opowieść o dojrzewaniu młodych muzyków, którzy próbują odnaleźć równowagę pomiędzy udziałem w wymagającym Konkursie, intensywnymi ćwiczeniami a życiem prywatnym.

Dokument miał swoją premierę na festiwalu Sundance. Zdobył wyróżnienia i nagrody na wielu festiwalach w tym: Millennium Docs Against Gravity oraz „Młodzi i Film”. W tym roku nominowany jest do Polskich Nagród Filmowych Orły w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Twórcy:
Jakub Piątek – reżyser, scenarzysta
Maciej Kubicki – producent
Filip Drożdż – autor zdjęć
Ula Klimek-Piątek – montażystka
Anna Rok, Michał Fojcik, Joanna Popowicz – dźwięk

Premiera dokumentu „Pianoforte” już dziś w serwisie HBO Max!

foto. TVN Warner Bros. Discovery Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *