MediaZapowiedzi TV

“Piątki z komedią” w listopadzie na CBS Europa

W listopadzie kanał CBS Europa zaprasza na kontynuację cyklu „Piątki z komedią”. W tym miesiącu zobaczymy premierowo takie obrazy jak „Sztuka latania”, „Gra w serca” oraz „Melodie miłości”. Na doskonałą zabawę z nutką jesiennej melancholii zapraszamy w piątki od 2 do 16 listopada o 21:00.

 

Sztuka latania

2 listopada o 21:00

PREMIERA

Richard nie osiągnął sukcesu jako artysta, nie powiodła mu się również realizacja jego drugiej pasji — latania. Kiedy mężczyzna na lotni własnego projektu skacze z dachu biurowca w centrum miasta, nie tylko traci swoją dziewczynę Julie, ale i zostaje skazany na 120 godzin prac społecznych.

W ramach kary ma zaopiekować się Jane Hatchard — młodą pensjonariuszką domu opieki. Dziewczyna cierpi na stwardnienie zanikowe boczne i ma świadomość, że jej życie dobiega końca. Jednak przed śmiercią pragnie zaznać bliskości mężczyzny. Richard i Jane szybko zaprzyjaźniają się i wspierają w realizacji swoich marzeń. Mężczyzna buduje kolejną latającą maszynę oraz szuka dla Jane właściwego partnera do utraty dziewictwa… Sztuka latania to znakomity brytyjski komediodramat w reżyserii Paula Greengrassa, a w rolach głównych wystąpili Helena Bonham Carter i Kenneth Branagh. Film otrzymał Kryształową Gwiazdę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Brukseli, a Bonham Carter za swoją kreację była nominowana do nagrody Złotego Satelity.

[AdSense-B]

Tytuł: Sztuka latania (The Theory of Flight)

Produkcja: Wielka Brytania, 1998 rok

Reżyseria: Paul Greengrass

Obsada: Helena Bonham Carter, Kenneth Branagh, Gemma Jones, Holly Aird, Ray Stevenson, Sue Jones-Davies, Gwenyth Petty, Robert Blythe, Aneirin Hughes, Natasha Williams, Sian Naiomi, Ruth Jones, Nia Roberts, Dilys Price, Jill James

Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/sztuka-latania-0

Gra w serca

9 listopada o 21:00

PREMIERA

Osiem dni w Los Angeles, różne pary i różne oblicza miłości. „Gra w serca” to wielowątkowy obraz, który pokazuje kilka pozornie niezwiązanych ze sobą historii o miłości. Łączy je miejsce i czas akcji. Bohaterowie zmagają się z uczuciami, związkami, samotnością, pragnieniami. Wśród nich jest dojrzała para przeżywająca kryzys, matka, której syn umiera na AIDS, czy pastor uwikłany w romans. Mocną stroną filmu jest również obsada, w której znalazła się cała plejada gwiazd.

Na ekranie zobaczymy m.in. wybitnych aktorów starszego pokolenia — Ellen Burstyn, Genę Rowlands i Seana Connery’ego, a także Gillian Anderson, Denisa Quaida, Patricię Clarkson, Madeleine Stowe czy Ryana Phillippe’a. Na szczególną uwagę zasługuje rola wcielającej się w postać Joan Angeliny Jolie, która została wyróżniona nagrodą National Board of Review za przełomową rolę kobiecą.

Tytuł: Gra w serca (Playing by Heart)

Produkcja: Wielka Brytania/USA, 1998 rok

Reżyseria: Willard Carroll

Obsada: Gillian Anderson, Ellen Burstyn, Sean Connery, Anthony Edwards, Angelina Jolie, Jay Mohr, Ryan Phillippe, Dennis Quaid, Gena Rowlands, Jon Stewart, Madeleine Stowe, Patricia Clarkson

Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/gra-serca

Melodie miłości

16 listopada o 21:00

PREMIERA

Pięcioletni Danny razem z ojcem pomaga przyjść na świat Annie, córce zaprzyjaźnionej z jego rodziną Grace. Chłopiec jest przekonany, że kiedyś dziewczynka zostanie jego żoną. Czy jego postanowienie pięciolatka ma szansę na realizację? Mija 25 lat. Po śmierci ojca trzydziestoletni mężczyzna postanawia wrócić do Stanów. Tu, w rodzinnym mieście, ponownie spotyka Grace, jej zwariowaną rodzinę oraz dorosłą już Annę. Danny od razu zakochuje się w dziewczynie, lecz Anna ma już narzeczonego… Czy wiara bohatera w przeznaczenie będzie silniejsza od rzeczywistości?

W rolę Danny’ego wcielił się Jude Law, a partnerują mu znakomite aktorki: Gretchen Mol, Jennifer Tilly, Martha Plimpton oraz gwiazda brytyjskiego kina — Brenda Blethyn.

Tytuł: Melodie miłości (Music from Another Room)

Produkcja: USA, 1998 rok

Reżyseria: Charlie Peters

Obsada: Jude Law, Jennifer Tilly, Gretchen Mol, Martha Plimpton, Brenda Blethyn, Jon Tenney, Jeremy Piven, Vincent Laresca, Jane Adams, Bruce Jarchow, Kevin Kilner, Jan Rubes, Judith Malina, Hillary Matthews, Caitlin Sarah Needham

Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/melodie-milosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *