MediaVodyllaZapowiedzi TV

Pierwsza produkcja Vodylli: “Dzieciństwo Iwony Wieczorek”

Od piątku 26 maja na platformie streamingowej można oglądać przejmujący dwuczęściowy dokument „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” produkcji R.D.F. Entertainment, właściciela VODYLLI. Twórców filmu zainspirował fakt, że media i ludzie żyją nieprzerwanie sprawą osoby, którą znają wyłącznie z kilku ostatnich godzin przed 13 laty, kiedy zaginęła. Postanowili więc przedstawić historię Iwony Wieczorek od narodzin aż do tragicznej nocy z 16 na 17 lipca 2010 r., korzystając z wiedzy kogoś, kto wie o niej najwięcej.

 

Kamera towarzyszy mamie Iwony Wieczorek, która snuje nieśpieszną opowieść o córce, przemierzając jej drogę od sopockiego klubu, gdzie bawiła się ze znajomymi, aż do wejścia na plażę nr 63, gdzie kamery monitoringu zarejestrowały ją po raz ostatni. Dzieli się, czasem z uśmiechem, czasem ze wzruszeniem, nieznanymi, bardzo osobistymi szczegółami z niemowlęctwa, wczesnego dzieciństwa, wieku nastoletniego swojego dziecka, drobiazgami z codziennego życia. Na niepublikowanych nigdzie wcześniej zdjęciach widzimy malutką Iwonę w beciku, przedszkolaka z główką pełną loków, dziewczynkę na huśtawce, nastolatkę w domu rodzinnym.

„Jak się urodziła była prześliczna. Miała czarne, krótkie loki…”, „Lubiła schabowego z mizerią
i ziemniakami…”, „Chciała być bardzo dorosła, ale była jeszcze bardzo dziecinna…” – Mówi mama Iwony Wieczorek. Opowiada też o strasznych chwilach tuż po zaginięciu córki, rozpaczliwym poszukiwaniu prawdy przez lata i o żałobie, która jej nie opuszcza. Na pytanie Angeliki Swobody „Co by Pani dała, by się dowiedzieć, co się stało?” odpowiada: „Proszę Pani. Wszystko.”

Janusz Szostak, zmarły w 2021 r. dziennikarz śledczy, relacjonuje swoje reporterskie dochodzenie
i przedstawia hipotezy dotyczące przebiegu zdarzeń. Prywatny detektyw Arkadiusz Andała ocenia policyjne śledztwo, odwołując się do swojej wiedzy i doświadczenia. Dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca
z Uniwersytetu Warszawskiego, tłumaczy, dlaczego sprawa Iwony Wieczorek jest najbardziej medialną spośród wszystkich historii zaginięć w Polsce. Trzech rozmówców. Trzy punkty widzenia.

Premiera prasowa filmu dokumentalnego „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” odbyła się 25 maja
w warszawskiej sali projekcyjnej Universus Studio. W pokazie wzięła udział mama Iwony Wieczorek. Byli również obecni detektyw Arkadiusz Andała i dr hab. Jacek Wasilewski.

Film dokumentalny „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” można oglądać na platformie streamingowej VODYLLA od Dnia Matki – 26 maja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *