PolecaneTechnologia - Promocje

Pierwszy na świecie telewizor OLED 8K już w sprzedaży (wideo)

Firma LG Electronics poinformowała, że w tym tygodniu rozpocznie w Korei Południowej przedsprzedaż pierwszego na świecie telewizora OLED 8K (model 88Z9). W kluczowych krajach Ameryki Północnej i Europy telewizor ten pojawi się w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku.

 

 

Telewizor OLED 8K jest zarazem największym telewizorem z matrycą organiczną w ofercie LG. Ten niesamowity model wyraźnie potwierdza przewagę wyświetlaczy OLED nad konwencjonalnymi matrycami LED i zapewnia niepowtarzalne wrażenia wizualne.

W telewizorze zastosowano matrycę OLED zawierającą pond 33 miliony pikseli emitujących światło, która pozwala na uzyskanie najwierniejszego odwzorowania kolorów widocznych pod każdym kątem, a także nieskończenie dużego kontrastu i prawdziwej czerni. Dzięki rozdzielczości 8K Ultra HD (7680 x 4320), 88-calowy telewizor zapewnia wyjątkową ostrość obrazu, zawierającego 16-krotnie więcej pikseli niż przy rozdzielczości FHD i czterokrotnie więcej niż przy rozdzielczości UHD.

Dedykowany procesor do skalowania treści

Do uzyskania znakomitej jakości obrazu wyświetlanego przez matrycę LG OLED 8K przyczynia się też inteligentny procesor α (Alpha) 9 Gen 2 8K. Podwyższa on jakość dźwięku i obrazu wykorzystując technologię uczenia maszynowego Deep Learning oraz dostęp do ogromnej bazy informacji wizualnych. Chip rozpoznaje jakość sygnału źródłowego i na tej podstawie dobiera optymalne algorytmy, dzięki którym na ekranie telewizora jest wyświetlany zadziwiająco realistyczny obraz. Procesor α9 Gen 2 8K, 88-zapewnia moc obliczeniową pozwalającą na efektywne skalowanie do rozdzielczości 8K oraz udoskonaloną 6-etapową redukcję szumów (w porównaniu do 4-etapowej w wersji 4K), które umożliwiają wyświetlanie realistycznego obrazu 8K przy skalowaniu treści 4K lub 2K. Ponadto, procesor inteligentnie dostosowuje jasność obrazu do warunków oświetleniowych w pomieszczeniu.

Perfekcyjna jakość dźwięku

Telewizor LG 88Z9 fascynuje też widzów znakomitym odtwarzaniem dźwięku. W celu podwyższenia jakości efektów audio zastosowano inteligentny algorytm, który przetwarza sygnał dwukanałowy na kilka oddzielnych kanałów dźwiękowych i odtwarza realistyczny dźwięk przestrzenny z 5.1 wirtualnymi kanałami.

Algorytm ucznia się Deep Learning analizuje sygnał wejściowy i na tej podstawie podwyższa jakość efektów dźwiękowych w filmach, zapewnia głębsze basy przy odtwarzaniu muzyki oraz zapewnia lepszą zrozumiałość głosu ludzkiego w transmisjach sportowych. Użytkownicy mogą samodzielnie regulować ustawienia dźwięku lub skorzystać z wbudowanej w telewizor funkcji dostosowującej parametry dźwięku do akustyki pomieszczenia.
Telewizor LG OLED 8K jest wyposażony w system Dolby Atmos pozwalający na odtwarzanie niezwykle realistycznych efektów dźwiękowych, stanowiących znakomite dopełnienie obrazu HDR w formacie Dolby Vision. Ponadto, w telewizorze zastosowano interfejs HDMI 2.1 umożliwiający wyświetlanie treści 8K z prędkością 60 klatek na sekundę. Telewizor obsługuje też tryb ALLM (Automatic Low Latency Mode), regulowaną częstotliwość odświeżania VRR (Variable Refresh Rate) oraz zwrotny kanał audio eARC.

Inteligentny asystent

W niektórych krajach telewizor LG OLED 8K będzie wyposażony we wbudowane wersje Asystenta Google i asystentki Amazon Alexa, które gwarantują maksymalną elastyczność i wygodę sterowania zarówno telewizorem, jak i podłączonymi urządzeniami inteligentnymi.

Rozpoczynając sprzedaż pierwszego i największego na świecie telewizora OLED 8K potwierdzamy nasze zaangażowanie w segment telewizorów ultra-premium oraz dążenie do zapewniania niezrównanych wrażeń wizualnych. Firma LG była pionierem w dziedzinie wprowadzania matryc OLED na rynek i będzie nadal wprowadzać nowoczesne technologie telewizyjne ustanawiając nowe standardy domowej rozrywki.Brian Kwon, prezes działów Mobile Communications i Home Entertainment firmy LG

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *