PolsatSport w TV

Plan transmisji sobotnich spotkań w Lidze Narodów na sportowych kanałach Polsatu

Czas na kolejny dzień z emocjami w Lidze Narodów. W sobotnich zmaganiach nie brakuje szlagierowo zapowiadających się rywalizacji. Arcyciekawie powinno być w konfrontacji Portugalii z Chorwacją, Islandii z Anglią, Danii z Belgią oraz Szwecji z Francją. Wielu kibiców powinno zainteresować także starcie… Gibraltar – San Marino.

 

W pierwszej dywizji na sobotę zostały zaplanowane cztery mecze i każdy z nich zapowiada się niesamowicie ekscytująco. Jako pierwsi na boisko wybiegną Islandczycy, którzy na własnym boisku zmierzą się z Anglikami. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że ostatnia konfrontacja obu drużyn miała miejsce podczas Euro 2016 we Francji. Wówczas w 1/8 finału Islandczycy sensacyjnie wyeliminowali “Synów Albionu”, wygrywając 2:1. Podopieczni Garetha Southgate’a czekali ponad cztery lata na możliwość rewanżu, ale czy dokonają tej sztuki?

W tej samej grupie rywalizują także Duńczycy oraz Belgowie. Obie reprezentacje “skrzyżują ze sobą rękawice” późnym wieczorem. Teoretycznie faworytami są przyjezdni, brązowi medaliści mundialu w Rosji, dysponujący wieloma gwiazdami światowego formatu. Skandynawowie to jednak bardzo solidna ekipa, która na Parken w Kopenhadze potrafi pokonać każdego rywala w przekonującym stylu. Wie coś o tym chociażby nasza kadra, która w kwalifikacjach do mundialu przegrała nam aż 0:4 w 2017 roku. Jeżeli goście w pełni wykorzystają swój potencjał, wówczas mogą liczyć na triumf. W innym przypadku będziemy świadkami zaciętej konfrontacji.

Na Estadio do Dragao w Porto reprezentacja Portugalii zagra z Chorwacją, a więc przed nami kolejny hit sobotnich meczów. Aktualni mistrzowie Europy kontra wicemistrzowie świata. Przekonamy się czy na murawie zobaczymy największe gwiazdy wśród powołanych, a może selekcjonerzy obu zespołów dadzą szansę odpoczynku swoim czołowych piłkarzom po ciężkim i wydłużonym sezonie klubowym. Nie zmienia to jednak faktu, że starcie iberyjskiego polotu z bałkańską finezją powinno dostarczyć wielu emocji, a wskazanie faworyta w tej parze jest niemal niemożliwe.

W grupie z Portugalią oraz Chorwacją znajdują się także Szwedzi oraz Francuzi, co sprawia, że rywalizacja w tej stawce o awans do play-off oraz o uniknięcie spadku będzie niesamowita. Szwedzi ostatni raz mierzyli się z Trójkolorowymi w czerwcu 2017 roku w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata w Rosji, które to padły łupem właśnie Francuzów. Mimo to Skandynawowie wygrali tamto starcie 2:1. Teoretycznie zdecydowanymi faworytami są goście, ale Szwedzi to uznana marka, zwłaszcza na własnym boisku, która postara się sprawić niespodziankę i w żaden sposób nie można przekreślać jej szans na taki scenariusz.

Emocji i goli nie powinno zabraknąć także w innych spotkaniach. W dywizji trzeciej ciekawie zapowiadają się starcia Macedonii Północnej z Armenią, Cypru z Czarnogórą czy Estonii z Gruzją. Nie lada gratką może być także konfrontacja w dywizji czwartej pomiędzy Gibraltarem oraz San Marino. Obie reprezentacje rzadko mają szansę cieszyć się ze zdobyczy punktowej, toteż postarają się wykorzystać bezpośrednią konfrontację, aby celebrować triumf.

Terminarz oraz plan transmisji sobotnich spotkań w Lidze Narodów:

Dywizja A

Islandia – Anglia godz. 18:00 Polsat Sport News

Dania – Belgia godz. 20:45 Polsat Sport Premium 1

Portugalia – Chorwacja godz. 20:45 Polsat Sport

Szwecja – Francja godz. 20:45 Polsat Sport Extra

Dywizja C

Macedonia Północna – Armenia godz. 15:00 Polsat Sport News

Azerbejdżan – Luksemburg godz. 18:00

Cypr – Czarnogóra godz. 18:00

Estonia – Gruzja godz. 18:00 Polsat Sport Premium 1

Dywizja D

Gibraltar – San Marino godz. 15:00 Polsat Sport Premium 1

Magazyn skrótów Ligi Narodów o godz. 23:30 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *