MediaPolecaneSieci kabloweTelekomunikacja - Telefony - Promocje

Play i Vectra rozszerzają współpracę

Play i Vectra podpisały umowę o współpracy w zakresie udostępnienia sieci szerokopasmowej. To kontynuacja rozwoju strategii PLAY koncentrującej się wokół technologii mobilnych.

 

 

Stacjonarny szerokopasmowy Internet od Vectry będzie idealnym uzupełnieniem obecnej oferty operatora. W ramach współpracy, Vectra zapewni routery, jak i usługę podłączenia/instalacji.

Dzięki ścisłej współpracy obu operatorów, usługa stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do Internetu będzie dystrybuowana pod marką i poprzez sieć sprzedaży PLAY na całym obszarze działania Vectry. Oferta PLAY NOW TV będzie dostępna w ramach stacjonarnego dostępu do Internetu szerokopasmowego PLAY. Spółki planują podłączyć pierwszych klientów PLAY w I kw. 2020 r.

Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać naszą współpracę z Vectrą. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zaoferowania naszym klientom stacjonarnego Internetu szerokopasmowego na dużą skalę, prostej w instalacji i użytkowaniu usługi opartej o sieć szerokopasmową Vectry. Superszybki stacjonarny Internet Vectry w technologii DOCSIS stanowi idealne uzupełnienie superszybkiego Internetu mobilnego 5G READY PLAY” – powiedział Jean Marc Harion, prezes PLAY.

Obecnie w zasięgu sieci światłowodowej Vectry znajduje się ponad 2,7 mln gospodarstw domowych. Sieć szkieletowa Vectry należy do czołówki krajowych sieci teleinformatycznych. Wykorzystując najnowsze technologie DOCSIS, Vectra świadczy usługi transmisji danych o prędkości do 600 Mb/s, a wkrótce także do 1 Gb/s.

Po współpracy w ramach rozwiązań MVNO, transmisji danych do stacji bazowych i tranzytu ruchu, partnerstwo w zakresie stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do Internetu jest kolejnym strategicznym krokiem dla obu firm. Jest to unikalna współpraca na polskim rynku. Działamy wspólnie od wielu lat – łączą nas te same wartości i duch przedsiębiorczości” – powiedział Tomasz Żurański, prezes Vectry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *