Play po raz dziesiąty gra z głową i pomaga WOŚP
31 stycznia odbędzie się kolejny, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki aplikacji Play24 klienci Play już teraz mogą przyłączyć się do zbiórki na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Operator przygotował także szereg atrakcyjnych inicjatyw online, które mają zachęcić wszystkich do wsparcia zbiórki.
Jak co roku, dzięki Play powstała oficjalna aplikacja 29. Finału. Tradycyjnie już można w niej wrzucić datek do wirtualnej puszki, zobaczyć mapę Puszek Stacjonarnych i zostać WOŚPoznawcą, odpowiadając na pytania w dedykowanym quizie.
Pobierz aplikację 29. FInału! https://www.wosp.org.pl/final/app
Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz klienci Play mogą pomagać WOŚP za pomocą aplikacji Play24. Z tej okazji w aplikacji pojawił się specjalny licznik, który zlicza zrealizowane transakcje. Wystarczy, że do 31 stycznia klienci doładują konto lub opłacą swoją fakturę za pomocą aplikacji, a Play przeliczy takie transakcje na złotówki, które przekaże jako datek dla WOŚP.
Licznik w aplikacji Play24 nie tylko informuje o liczbie wpłat, ale w myśl tegorocznej kampanii Play pod hasłem „Graj z głową i pomagaj z PLAY” stanowi przepustkę do wyjątkowej aktywacji dla klientów tj. specjalnie przygotowanych gier, które będą dostępne dla na stronie playdlawosp.pl. Im więcej wpłat w aplikacji, tym więcej gier zostanie odblokowanych na stronie. Użytkownicy będą mogli rywalizować między sobą online, a dla najlepszych graczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. Operator przygotowuje także niespodziankę w dniu Finału – grę na żywo ze studia WOŚP!
W związku obecnymi obostrzeniami główne aktywności Finału WOŚP odbędą się w formie online, w postaci specjalnego studia telewizyjnego, w którym Play przygotował własną, fioletową strefę. Pojawią się w niej znani i lubiani twórcy z #TeamPlay<3. Oprócz tego do dyspozycji widzów będzie też automat do gier, z którego będzie można skorzystać całkowicie zdalnie i wygrywać nagrody.
W trosce o bezpieczeństwo i odpowiednie środki ochronne podczas zbierania datków Play wyposaży również wszystkich 120 tysięcy wolontariuszy w smycze oraz maskiochronne. To kolejne (po identyfikatorze oraz charakterystycznej puszce) symbole pozwalające rozpoznać wolontariuszy WOŚP na ulicach Polski i poza jej granicami. W podziękowaniu za ich pracę kwestujący mogą też skorzystać z 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do usługi Bezpieczna Rodzina oferowanej w Play. Dzięki temu mogą być jeszcze bardziej bezpieczni i zapewnić spokój ducha nie tylko sobie, ale i swoim najbliższym na przykład udostępniając im lokalizację w czasie rzeczywistym.
Swoją cegiełkę Play dokłada również do słynnej Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. W tym celu operator przekazuje 100 limitowanych złotych kart SIM, które zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród uczestników aukcji. Co więcej, w 20 wybranych salonach pojawią się puszki WOŚP, do których każdy klient będzie mógł przekazać dowolną kwotę i wesprzeć cel Fundacji.
Lepsze wprowadzenie w pozytywny, dobroczynny nastrój zapewnia specjalna playlista w serwisie TIDAL przygotowana przez PLAY. To specjalnie dobrane utwory naładowane dobrą energią, która doda sił w oczekiwaniu na dzień Finału WOŚP.
Jak zwykle uruchomiony został także SMS charytatywny. Aby pomóc wystarczy wysłać wiadomość o treści SERCE pod numer 75 565 (jej koszt to 6,15 zł brutto). Taka opcja będzie aktywna także po dniu Finału, aż do 15 lutego. Cały dochód z SMS-ów zostanie przekazany na WOŚP.
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Jak dotąd Fundacja WOŚP zebrała ponad 1 313 000 000 złotych i kupiła ponad 65 200 urządzeń medycznych.
29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.