MediaPolsatZapowiedzi TV

Podróż do krainy złota z Polsat Viasat Explore

Złoto jest od wieków jednym z najbardziej pożądanych kruszców występujących na Ziemi. Dla jego posiadaczy stanowi furtkę do lepszego świata, zapewniając przepych i dostatnie życie. Dostęp do cennego metalu jest jednak bardzo ograniczony. Jak go pozyskać, gdzie szukać i jak sprzedać z zyskiem? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi przyniesie kolejny sezon popularnego programu „Australijscy poszukiwacze złota” emitowanego na kanale Polsat Viasat Explore.

Złoto jest miękkim metalem ciężkim o jasnożółtej barwie i wyraźnym połysku. Z powodzeniem znajduje zastosowanie w jubilerstwie, różnych gałęziach sztuki, stomatologii, elektronice – a nawet w przemyśle spożywczym. Na przestrzeni lat posiadanie cennego kruszcu było głównie domeną władców, dostojników kościelnych i wpływowych kupców. Wraz z wielkimi odkryciami geograficznymi wokół tego tajemniczego metalu narosło mnóstwo legend, pośród których najbardziej znana jest ta o Eldorado – legendarnej krainie w Ameryce Południowej. Pogoń za zyskiem i chęcią wzbogacenia się osiągnęła szczyt w XIX wieku, kiedy to jedna po drugiej, głównie na terenie współczesnych Stanów Zjednoczonych i Kanady, wybuchały kolejne “gorączki złota”. Dziś wiadomo, że największe skupiska złota znajdują się w Republice Południowej Afryki, Rosji oraz Australii. I to właśnie na terenie tego zamorskiego brytyjskiego dominium walkę o każdy, nawet najmniejszy kawałek cennego złotego kruszcu, toczą bohaterowie popularnej serii dokumentalnej Polsat Viasat Explore „Australijscy poszukiwacze złota”.

Nowy, trzeci już sezon będzie najbardziej efektownym od czasu rozpoczęcia emisji programu. Szerokie grono widzów pozna nowe ekipy, nowe działki, nieoczekiwane awarie sprzętu i niebezpieczne konfrontacje ze złodziejami złota. Znana widzom ekipa Dirt Dogs postawi przed sobą ambitny cel wydobycia złota za milion dolarów – niestety, ich partnerzy biznesowi wycofają się, a zespół straci część członków. Małżeństwo znane jako Gold Gypsies powraca w wielkim stylu chcąc udowodnić, że jest w stanie odwrócić pecha, który prześladował je przez ostatnie dwa sezony. Pojawi się też samotny poszukiwacz Rick Fishers oraz weterani Ted i Lecky Mahoneyowie, do których dołącza córka, Tyler. Marzący o złocie Brytyjczyk Alex Stead przyleciał aż  z Anglii, aby stworzyć złożoną z żółtodziobów ekipę znaną jako Scrappers. Czy własnoręcznie zbudowana przez nich maszyneria do wydobywania złota sprawdzi się w praktyce? Gorączka złota narasta — czy podejmowane ryzyko zaowocuje poważnymi zyskami?

Australijscy poszukiwacze złota
Premiera: poniedziałek 1 października, godz. 21:00

Sezon: 3
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ reality TV
Tytuł oryginalny: Aussie Gold Hunters
Rok: 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *