Sport w TVTVP

Półfinały Pucharu Włoch w TVP Sport drugi półfinał w TVP1 lub TVP2

Futbol wraca na Półwyspie Apenińskim. Po blisko czterech miesiącach zostaną rozegrane rewanże w półfinałach Pucharu Włoch. W piątek 12 czerwca Juventus zagra z Milanem, a dzień później Napoli zmierzy się z Interem Mediolan.

 

 

Pierwsze mecze półfinałowe Coppa Italia zostały rozegrane 12 i 13 lutego. W Mediolanie Inter przegrał z Napoli 0:1, a dzień później na San Siro Milan zremisował z Juventusem 1:1. Rewanże nie doszły do skutku w pierwotnym terminie ze względu na szerzącą się wówczas epidemię koronawirusa.

Włochy były pierwszym europejskim krajem brutalnie dotkniętym przez covid-19. Sytuację udało się jednak opanować, a powrót calcio będzie momentem wyjątkowym. Zanim piłkarze zmierzą się w ramach Serie A (powrót 20 czerwca), cztery zespoły zagrają w półfinałach krajowego Pucharu.

W piątek Juventus Wojciecha Szczęsnego zagra z Milanem. Stara Dama wygrała cztery z ostatnich pięciu edycji Coppa Italia i będzie faworytem starcia. Dzień później znów na boisku będziemy mogli ujrzeć polskie akcenty. Napoli Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika jest w dobrej sytuacji przed rewanżem z Interem.

Finał Pucharu Włoch zostanie przeprowadzony w środę 17 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie. Transmisje meczów w TVP.

Rewanżowe półfinały Coppa Italia w TVP

Piątek 12 czerwca (21:00)

Juventus – Milan transmisja od 20:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji TVP Sport

Sobota 13 czerwca (21:00)

Napoli – Inter transmisja w TVP1 lub TVP2, TVPSPORT.PL, aplikacji TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *