PolsatSport w TV

Polsat Sport i Polsat Sport Extra pokażą wszystkie mecze ćwierćfinałowe Fortuna Pucharu Polski

W ostatni weekend lutego, po zimowej przerwie, rozgrywki wznowiła piłkarska Fortuna 1. Liga, której oficjalnym nadawcą jest Telewizja Polsat. W dniach 2-3 marca sportowe kanały Polsatu przeprowadzą z kolei transmisje wszystkich meczów ćwierćfinałowych Fortuna Pucharu Polski.

 

W gronie ośmiu najlepszych zespołów Fortuna Pucharu Polski znalazły się Cracovia, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice i Raków Częstochowa z PKO Ekstraklasy, Arka Gdynia i Puszcza Niepołomice z Fortuna 1. Ligi oraz drugoligowa Chojniczanka Chojnice. Pierwsze dwa spotkania ćwierćfinałowe odbędą się we wtorek 2 marca, a dwa kolejne dzień później.

Jako pierwsi o awans do półfinału powalczą piłkarze z Niepołomic oraz Gdyni. Transmisja meczu Puszcza – Arka rozpocznie się o godzinie 17:20 w Polsacie Sport. Spotkanie skomentują Tomasz Włodarczyk oraz uczestnik Mistrzostw Świata 2002 i 2006 Maciej Żurawski, a reporterem będzie Grzegorz Michalewski. Drugie wtorkowe spotkanie, Lech Poznań – Raków Częstochowa, również pokaże Polsat Sport. Transmisja rozpocznie się o godzinie 20:20, a na stanowisku komentatorskim pracować będą Cezary Kowalski oraz emerytowany kadrowicz i stały ekspert Polsatu Sport Tomasz Łapiński. Za meczowe wywiady odpowiadać będzie z kolei Paulina Czarnota-Bojarska.

Środa z Fortuna Pucharem Polski rozpocznie się o 17:20 w Polsacie Sport Extra. Komentatorami meczu Chojniczanka Chojnice – Cracovia będą Tomasz Lach oraz 46-krotny Reprezentant Polski Dariusz Kubicki. Jako reporter wspierać będzie ich Paweł Ślęzak. Trzy godziny później, o 20:20, w Polsacie Sport rozpocznie się transmisja ostatniego meczu tej fazy rozgrywek, w którym Legia Warszawa podejmie Piasta Gliwice. W roli komentatorów na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pracować będą Bożydar Iwanow oraz były kadrowicz Andrzej Niedzielan. Wywiady przed, w takcie i po meczu przeprowadzi ponownie Paulina Czarnota-Bojarska.

Fortuna Puchar Polski to najbardziej masowe rozgrywki piłkarskie w naszym kraju i z tego powodu nazywane bywają Pucharem Tysiąca Drużyn. Poza ogromną liczbą uczestników na prestiż Pucharu Polski pozytywnie wpływa także fakt, że zwycięzca tych rozgrywek zyskuje prawo startu w eliminacjach Ligi Europy UEFA.

Telewizja Polsat jest oficjalnym nadawcą Pucharu Polski od sezonu 2014/2015. Rok później do oferty programowej sportowych kanałów Polsatu dołączyła 1. Liga. W kwietniu 2020 roku obydwie umowy zostały przedłużone aż do sezonu 2023/2024. W ramach nowego porozumienia sportowe kanały Polsatu w każdym sezonie transmitują co najmniej 28 spotkań Pucharu Polski, mecz o Superpuchar oraz co najmniej 102 spotkania Fortuna 1. Ligi wraz z kompletem baraży o awans do Ekstraklasy. Dodatkowo w poniedziałki po każdej ligowej kolejce, o godzinie 20:30 w telewizji oraz na stronie Polsatsport.pl transmitowany jest Magazyn 1. Ligi.

Plan transmisji:

Wtorek 2 marca:

godz. 17.20 Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia Polsat Sport

godz. 20.20 Lech Poznań – Raków Częstochowa Polsat Sport

Środa 3 marca:

godz. 17.20 Chojniczanka Chojnice – Cracovia Polsat Sport Extra

godz. 20.20 Legia Warszawa – Piast Gliwice Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *