MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

Powrót: jaką wartość stanowią relacje dla bohaterów nowego serialu Canal+? (wideo)

Człowiek nie został stworzony do życia w samotności. Wręcz przeciwnie, jesteśmy zwierzętami stadnymi, które szukają kontaktu z innymi ludźmi. Dzięki nim znacznie łatwiej pokonujemy wyzwania codzienności. Relacjom międzyludzkim przypatrują się twórcy nowej produkcji oryginalnej CANAL+. Serial POWRÓT próbuje odpowiedzieć na pytanie, jaką wartość stanowią one dla głównych bohaterów. Zapoznajcie się z tym co na ten temat mówią aktorzy oraz twórcy serialu. Dwa pierwsze odcinki POWROTU są już dostępne na CANAL+ online.

 

Główny bohater POWROTU, Jan Starostecki (Bartłomiej Topa), umiera na zawał ze stresu, po czym niespodziewanie zmartwychwstaje. Po początkowej euforii odkrywa jednak, że jego bliscy niespecjalnie przejęli się jego śmiercią. Jego osobiste rzeczy szybko wylądowały w śmietniku, a żona (Magdalena Walach) zaczyna umawiać się z innymi potencjalnymi partnerami. Odkrycie to powoduje, że Jan zaczyna przewartościowywać swoje poprzednie życie i wykorzystuje otrzymaną od losu drugą szansę nie tylko na spojrzenie na nie z innej perspektywy, ale również na zbudowanie nowych relacji, pełnych bliskości i intymności. Śmierć bohatera jest nie tylko nowym początkiem dla niego, ale również szansą dla jego bliskich. Dla najlepszego przyjaciela Kostka (Wojciech Mecwaldowski) i jego żony Malwiny (Maria Dębska) staje się próbą ich małżeństwa. Dla Agaty, żony Jana, to dobra okazja na porozumienie się z dorastającą córką (Zuzanna Mikołajczyk). Natomiast dla Izy, nowej partnerki bohatera (Matylda Giegżno), to możliwość skonfrontowania się z demonami przeszłości. Oglądając serial, warto zastanowić się co zrobilibyśmy w podobnej sytuacji, gdybyśmy dostali szansę na poprawienie swojego życia? Czy chcielibyśmy coś poprawić w relacjach z innymi ludźmi?

Jest to serial o relacjach i o tym czego wszyscy doświadczamymówi Adrian Panek, reżyser serialu.

Mój bohater jest bardzo zaskoczony tym, że to jego życie było postrzegane przez rodzinę jako życie nudne. Bez bliskości, bez rozmowy, bez intymnościdodaje Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli, Jana Starosteckiego, w serialu.

Główny bohater ukrywa się i potrzebuje czasu żeby to swoje życie przemyśleć komentuje Krzysztof Rak, scenarzysta.

 

 

Reżyserem serialu POWRÓT jest Adrian Panek („Daas”, „Wilkołak”), a autorem scenariusza – Krzysztof Rak („Bogowie”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”). Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska („Hiszpanka”), za scenografię Daria Dwornik („Kruk”), a za kostiumy Małgorzata Fudala („Klangor”). Producentem serialu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk.

Pierwsze dwa odcinki POWROTU są już dostępne w serwisie CANAL+ online. Serial jest również emitowany na antenie CANAL+ Premium – po jednym odcinku, w każdy piątek o godzinie 21.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *