MediaZapowiedzi TV

Powtórka 1. sezonu serialu “Syn” na AMC

23 października na antenę AMC powróci 1. sezon serialu „Syn” – produkcji opartej na nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści Philippa Meyera o tym samym tytule. W rolę głównego bohatera, charyzmatycznego nestora rodu, wciela się Pierce Brosnan („Jutro nie umiera nigdy”). Na kolejne odcinki zapraszamy w każdy poniedziałek o 21:00.

 

Akcja zrealizowanej z ogromnym rozmachem sagi rozgrywa się na przestrzeni 150 lat i śledzi losy trzech pokoleń rodziny McCulloughów. Widzowie poznają historię Eli’a McCullougha (Pierce Brosnan), charyzmatycznego nestora rodu, który jako dziecko został porwany, a następnie wychowany przez członków plemienia Komanczów. Bezlitosne zasady, jakimi przesiąkł dorastając wśród Indian, znajdują odzwierciedlenie w sposobie prowadzenia interesów przez dorosłego już bohatera.

Najstarszy syn McCullougha, Pete (Henry Garrett), dorastał w cieniu swojego ojca. Usilnie stara się sprawić, by ten był z niego dumny, poszukując jednocześnie własnej tożsamości. Uparta z natury córka Pete’a, Jeanne (Sydney Lucas), idealizuje swojego dziadka i – mimo że wychowywała się w świecie zdominowanym przez mężczyzn – nie godzi się z narzuconym jej przez społeczeństwo losem, w którym jej rola miałaby sprowadzać się jedynie do wyjścia za mąż i rodzenia dzieci. Bezwzględność Eli’a McCullougha sprawia, że wchodzi on w konflikt ze swym bogatym, hiszpańskim sąsiadem, Pedrem Garcią (Carlos Bardem), zaś jego żądza władzy pociąga za sobą konsekwencje, które dotkną kolejne pokolenia. Poprzez serię retrospekcji widzowie poznają losy młodego Eli’a McCullougha (Jacob Lofland) oraz posta mężczyzny, który pełnił w jego życiu rolę mentora – wojennego wodza Komanczów, Toshawaya (Zahn McClarnon). Dzięki reminiscencji ukazana zostaje droga, jaką musiała przejść rodzina McCulloughów, aby zostać jednym z najpotężniejszych i najbogatszych rodów w Teksasie.

Serial „Syn” został wyprodukowany przez AMC Studios i Sonar Entertainment. Scenarzystami i producentami wykonawczymi serialu są Philipp Meyer, Lee Shipman, Brian McGreevy, Kevin Murphy oraz Jenna Glazier (producent wykonawczy).

Za międzynarodową dystrybucję serialu odpowiada Sonar Entertainment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *