Kultura, muzyka, kino, moda

Poznaliśmy laureatów Eliminacji do 30. Pol’and’Rock Festival!

W dniach 5 i 6 lipca w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ulicy Kajakowej 12b w Warszawie odbył się koncert w ramach Eliminacji do 30. Pol’and’Rock Festival. W tym roku wpłynęło ponad 1000 zgłoszeń od zespołów chcących wystąpić na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Spośród polskich zespołów jury wybrało 10 kapel, a wcześniej dwie formacje z zagranicy — Nini Music oraz Divine Shade.

 

Występy oglądało jury w składzie: Jurek Owsiak, Piotr “Dziki” Chancewicz, Andrzej Puczyński, Tomasz “Kasprol” Kasprzyk, Bartłomiej Stolarek, Bartosz Chodorowski, Agata Ryszkiewicz, Adrian Barański, Gatida Grzegorz Dasa- Biały.

Laureatami tegorocznych Eliminacji zostali: Black Radio, Szeptucha, Lordofon, Wrona, Insekt Orkiestra, Hamulec, Antyrefleks, CF98, Ptaky, Stacja B.

Laureaci Eliminacji!

Black Radio

Black Radio to formacja z Łodzi, grająca melodyjnego rocka alternatywnego, połączonego z zaangażowanymi społecznie tekstami. Zespół Black Radio to m.in. finaliści programu telewizji Polsat “Must Be The Music” (IX Edycja) oraz laureaci 26 ogólnopolskich festiwali muzycznych. Grupa ma na koncie ponad 300 występów na koncertach plenerowych i klubowych.

Szeptucha

Białostoccy muzycy nie zamykają się w żadnych muzycznych ramach. Echa starych tradycji przeplatają się z nowoczesnymi brzmieniami, które w połączeniu z niebanalną, acz przystępną warstwą tekstową tworzą niezwykle magiczną i energetyczną całość.

Lordofon

Innowacyjne połączenie hip-hopu i rocka ze słodko-gorzkimi piosenkami pełnymi autoironii i nostalgii.

Utworzenie Lordofon datuje się na 2010 rok. To właśnie wtedy powstał duet, który jednak nie od razu zdecydował się grać rap. Jak wspominają jego członkowie, a mianowicie Maciej Poreda i Michał Jurek, na początku głównie zajmowali się coverami kapel indie rockowych, takich jak m.in. Arctic Monkeys.

Wrona

WRONA – producentka, wokalistka i instrumentalistka z Krakowa. Urodzona buntowniczka. Wyróżniona w Jarocińskich Rytmach Młodych. Jako nastolatka zdobywała doświadczenie sceniczne, grając na perkusji w punkrockowym girlsbandzie Brain’s All Gone, koncertując głównie w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

Insekt Orkiestra

INSEKT to trio, które w swoich kompozycjach lawiruje między rockiem lat 90., bujającym grungem i brudnym garażowym punkiem. Na przestrzeni lat wypracowali własne, charakterystyczne brzmienie, które przyciąga dziś uwagę fanów zarówno rocka alternatywnego, jak i szeroko pojętego metalu. Od wielu lat marzyli o stworzeniu aranżacji z orkiestrą i tak powstał INSEKT ORKIESTRA.

Hamulec

Zespół utworzony nad rzeką Czarna Przemsza, grający blackened thrash punk. Od ostatnich 2 lat poważnie podchodzą do swojej kariery muzycznej i są zaangażowani w rozwój zespołu, co zaowocowało wzrostem popularności w minionym roku.

Antyrefleks

AntyRefleks to zespół, który pięknie wziął sobie do serca  powiedzenie – “Punk Rock to nie rurki z kremem”. Maurycy, Młody, Poniat, Wiktor, oraz Patryk – potrafią naprawdę dużo, ale wzięli się za muzykę.

CF98

Zespol CF98 powstał kilkanaście lat temu jako rezultat marzeń o graniu w zespole i tworzeniu muzyki z przyjaciółmi oraz wielkiej fascynacji melodyjnym punk rockiem nie tylko zza oceanu. Łączy ich miłość do pizzy oraz tworzenia skate punkowych i pop punkowych energetycznych utworów zazwyczaj z inspirującym, czasem z nostalgicznym, często z zaangażowanym społecznie przekazem.

Ptaky

PTAKY – polski zespół rockowy, założony w Gdańsku w 2003 roku, przez Piotra Łukaszewskiego, gitarzystę grającego wcześniej m.in. w zespołach: TSA-Evolution, Skawalker, IRA oraz KarmaComa. Pierwsze dwa krążki „PTAKY” (2004 r.) i „Szkoła Latania (2008 r.) na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki rockowej.

Stacja B

Zespół Stacja B. powstał w 2015 roku z inicjatywy gitarzysty Marka Babiarza i wokalisty Michała Śmierciaka podczas koncertu z serii „Ustrzycka Scena Alternatywna” odbywającego się wówczas w ustrzyckiej knajpie „Młyn”.

30. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024 roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Ogłoszonymi do tej pory zespołami są m.in. Guano Apes, Clawfinger, Modestep, COMA, Paktofonika Live Band i T.LOVE. Standardowo nie zabraknie dodatkowych aktywności, np. spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych, wśród których są Remigiusz Mróz, Leszek Lichota, Maria Pakulnis, Zygmunt Miłoszewski, Michał Figurski i Sylwia Zientek.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako podziękowanie dla społeczeństwa za styczniowy Finał WOŚP. Festiwal jest darmowy i niebiletowany.

fotoź,źródło. Biuro Prasowe Fundacji WOŚP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *