MediaZapowiedzi TV

Premiera 3. sezonu serialu "Halt and Catch Fire" na kanale AMC

W 3. sezonie bohaterowie serialu wyruszają z Teksasu na podbój Doliny Krzemowej. Jest 1986 rok, Cameron (Mackenzie Davis) oraz Donna (Kerry Bishé) wspinają się na wyżyny swojej kreatywności, by uczynić z Mutiny liczącego się gracza w branży komputerowej. Gordon (Scoot McNairy) pozostaje w cieniu swojej żony, cały czas stara się jednak odnaleźć własne miejsce w biznesie zarządzanym przez dwie kobiety.

W tym samym czasie Joe (Lee Pace) buduje własne imperium, decydując się na odważne rozwiązania, które wstrząsną Doliną Krzemową i spowodują, że losy bohatera i jego byłych partnerów znów się przetną. Na pierwszy odcinek 3. sezonu kanał AMC zaprasza 20 lipca o godz. 21:00. Emisja kolejnych odcinków w każdy czwartek o tej samej porze.
3. sezon „Halt and Catch Fire” kontynuuje wątek Mutiny, komputerowego start-upu założonego przez dwie główne bohaterki – piekielnie inteligentną programistkę Cameron oraz starającą się pogodzić rolę matki z karierą, pewną siebie bizneswoman, Donnę. Kobiety dokładają wszelkich starań, by kontynuować rozwój firmy i umocnić swoją pozycję w Dolinie Krzemowej. Przełomowy pomysł ma szansę zapoczątkować dynamiczny rozwój spółki, powoduje jednak także konieczność dokonania pewnych zmian w jej strukturze, co przyczynia się do powstania nieporozumień pomiędzy partnerkami.

Gordon wspiera swoją żonę w realizacji ambicji zawodowych, aktywnie angażując się w rozwój Mutiny. Dąży również do wyrównania rachunków z Joem. Joe natomiast stoi przed trudną decyzją, która zaważy na przyszłości jego firmy. Mężczyzna nie boi się jednak sięgać po przełomowe rozwiązania i swoim zwyczajem nie podąża utartymi ścieżkami.

Mocną stroną serialu są bez wątpienia silne i zdecydowane postacie kobiece. Jedną z najbardziej wyrazistych osobowości jest Cameron, która pozostaje tak samo niepokorna i wyrażająca otwarcie swoje zdanie, jak w poprzednich sezonach serii. Donna walczy o swoją pozycję zawodową i charakteryzuje się dużą odwagą w sprawach biznesowych. Do tego grona dołącza Diane – charyzmatyczna bizneswoman w trakcie rozwodu, której losy zawodowe przetną się z działaniami firmy prowadzonej przez Cameron i Donnę.

„3. sezon serialu jest nadal bardzo skoncentrowany na technologicznym aspekcie narracji, jednak prawdziwą siłą nowych dziesięciu odcinków będzie psychologiczny i emocjonalny rozwój głównych bohaterów – Joego, Cameron, Gordona, Donny i Boswortha. Podczas gdy 1. sezon skupiał się na realiach pracy w korporacji, a 2. śledził kolejne etapy rozwoju start-upu, 3. traktuje o zagrożeniach, z którymi musi borykać się młode przedsiębiorstwo stające w szranki z potężnymi graczami w Dolinie Krzemowej. Firma Mutiny była początkowo miejscem skupiającym dość przypadkowych i pełnych zapału programistów, teraz jednak dojrzewa i musi sprostać korporacyjnym standardom. Zachodzące zmiany nie dają jednak żadnej pewności jeśli chodzi o przyszłość całego przedsięwzięcia” – mówią twórcy serialu, Christopher Cantwell i Christopher C. Rogers.

Wyprodukowany przez AMC Studios, serial „Halt and Catch Fire” stanowi zapis początku ery komputerów osobistych w latach 80. Produkcja śledzi losy czwórki głównych bohaterów usiłujących wprowadzać innowacyjne rozwiązania w czasach dynamicznego rozwoju branży technologicznej. Twórcami serialu są Christopher Cantwell i Christopher C. Rogers, a producentami wykonawczymi: Christopher Cantwell, Christopher C. Rogers oraz, z ramienia Gran Via Productions, Mark Johnson („Breaking Bad”, „Rectify”, „Rain Man”) i Melissa Bernstein („Breaking Bad”, „Rectify”).

W serialu występują: Mackenzie Davis jako Cameron Howe, Kerry Bishé jako Donna Clark, Scoot McNairy jako Gordon Clark, Lee Pace jako Joe MacMillan, Toby Huss jako John Bosworth, Annabeth Gish jako Diane Gould oraz Manish Dayal jako Ryan Ray.

Premierowy odcinek 3. sezonu „Halt and Catch Fire” zostanie wyemitowany 20 lipca (czwartek) o godz. 21:00 na kanale AMC. Kolejne odcinki w każdy czwartek o tej samej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *