Kultura, muzyka, kino, modaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Premiera filmu “Miało Cię Nie Być” z Borysem Szycem i Sonią Szyc – koprodukcja Grupy Kino Polska i Canal+

W poniedziałek 23 października w warszawskim kinie Cinema City Sadyba odbyła się uroczysta premiera filmu „Miało Cię nie być”, wzruszającej opowieści o relacji ojca i córki. Wydarzenie uświetniła znakomita obsada filmu, m.in. Borys Szyc, Sonia Szyc, Magdalena Cielecka, Anita Jańcia, Anna Moskal i Anna Mrozowska. Nie zabrakło także twórców, w tym reżysera Kuby Michalczuka, scenarzystki i producentki filmu Kasi Sarnowskiej oraz producenta Kuby Kosmy.

 

„Miało Cię Nie Być” to kolejny wspólny projekt Grupy Kino Polska i CANAL+ przeznaczony na duży ekran, po nagrodzonym Złotymi Lwami Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni filmie „Wszystkie Nasze Strachy”. Najnowszy film reżysera hitu „Teściowie”, to opowieść o zderzeniu dwóch pokoleń oraz całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat i temat rodzicielstwa. To także wspólna podróż ojca i córki, w której bez tabu poruszane są takie wątki, jak wolność wyboru, aborcja oraz edukacja seksualna. W rolach głównych zobaczymy Borysa Szyca i debiutującą na dużym ekranie córkę aktora – Sonię Szyc, wyróżnioną za swój brawurowy występ nagrodą Mastercard RISING STAR, otrzymaną w ramach festiwalu filmowego Mastercard OFF CAMERA.

Obecny na premierze Erwan Luherne, członek zarządu Grupy Kino Polska i dyrektor zarządzający SPI International tak mówi o nowej koprodukcji i możliwościach współpracy z CANAL+: „Jesteśmy innowacyjną firmą, która wykorzystuje synergie w ramach grupy CANAL+, dzięki czemu oferujemy kolejne, wysokiej jakości projekty szerokiej widowni. Najlepszym przykładem takiej współpracy jest film „Miało Cię Nie Być”. Grupa Kino Polska tworzy młody i dynamiczny zespół, jesteśmy ambitni i zmotywowani, by podejmować ważne społecznie tematy, które przemawiają do widzów. Widzimy duże możliwości współpracy z CANAL+ Polska i Kino Świat. Cieszę się, że mamy swój udział w tworzeniu innowacyjnego polskiego kina.”

Większościowym udziałowcem Grupy Kino Polska jest SPI International, międzynarodowa grupa medialna, należąca do Grupy M7, odpowiedzialnej za rozwój Canal+ na rynkach europejskich.

Film „Miało Cię nie być” będzie można obejrzeć w kinach od 27 października.

fot. Jarosław Antoniak Kino Świat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *