Prasa - Ksiązka

Premiera książki "Międzymorze" Ziemowita Szczerka

Dziś – w środę, 10 maja br. nakładem Agory i Wydawnictwa Czarne ukazała się książka “Międzymorze” Ziemowita Szczerka. To fascynująca opowieść i – złożony niczym z puzzli – obraz współczesnej Europy Środkowej w fazie gwałtownych przemian. A może w trakcie powrotu do własnych korzeni?
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

Ziemowit Szczerek rusza na wyprawę po krainie wetkniętej między Niemcy, Rosję a Turcję, między trzy morza: od Petersburga po Stambuł i od Donbasu po Rugię. Zabiera czytelników w intrygującą podróż po pograniczach dawnych imperiów i religijnych wpływów, czujnie wypatrując, czy „międzymorskie” państwa i ich obywatele są faktycznie połączeni nierozerwalną siecią podobieństw i zażyłości.

Dygresje o architekturze, rozmowy na ulicach, dworcach i w barach, setki przejechanych kilometrów – to wszystko składa się na fascynującą opowieść i złożony obraz rozhuśtanej gwałtownymi przemianami współczesnej Europy, która próbuje na nowo zdefiniować swoje korzenie.

Ziemowit Szczerek (ur. 1978) jest reporterem i pisarzem. Współpracuje m. in. z „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Nową Europą Wschodnią” i „Tygodnikiem Powszechnym”. Jest autorem książek „Siódemka”, „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” oraz „Rzeczpospolita Zwycięska”, a także współautorem zbioru opowiadań „Paczka radomskich”. W 2013 r. został laureatem Paszportu „Polityki”, w 2014 r. był nominowany do nagród Nike i Angelus. W 2015 roku znalazł się w gronie finalistów Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus, a w 2016 trafił do finału Nike z książką „Tatuaż z tryzubem”.

Od 10 maja br. książkę „Międzymorze” można kupić w salonach Empik, w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka naPublio.pl. Więcej informacji o książkowych nowościach Agory:Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *