Prasa - Ksiązka

Premiera książki "Trek. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu"

Książka “Trek. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu”, która ukaże się jutro – w środę, 7 czerwca br. nakładem Agory, to pozycja dla tych, którzy marzą o przeżyciu prawdziwej górskiej przygody, ale nie mają pojęcia, jak się do tego zabrać.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizować najśmielsze marzenia podróżnicze. Nawet z małym budżetem można planować wielkie wyprawy. Granicą jest wyobraźnia. Ale gdzie się udać? Skąd wziąć wiarygodne informacje? Jak nie pogubić się w sklepach ze specjalistycznym ekwipunkiem i wybrać te naprawdę potrzebne rzeczy? Lepiej z biurem podróży czy na własną rękę? I czy to na pewno bezpieczne? Mateusz Waligóra połączył życiową pasję z pracą przewodnika wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. Przyznaje, że uzależnił się od przygody. Ostrzega, że nie zawsze jest łatwo, ale książka „Trek” pomoże każdemu znaleźć własną ścieżkę.

– To naprawdę bardzo ciekawa i pożyteczna książka. Obszerna i wyczerpująca tak wielki temat, jakim jest trekking. Autor włożył w nią całe serce, wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie w pasję, którą jest dla niego wędrowanie. Doceniam wysoką jakość zdjęć i rysunków.  Myślę, że każdy, kto chce się wybrać „na koniec świata”, powinien tę książkę przeczytać. Zdecydowanie polecam powiedział o książce alpinista i himalaista Piotr Pustelnik.

– Sama z niecierpliwością czekałam na taką książkę! Mnóstwo inspiracji na trekkingi na kilku kontynentach, wiele praktycznych porad i gotowych rozwiązań, jak wędrować, nastawiając się na wyczyn lub na rekreację. To najlepsza i najbardziej obszerna publikacja w tym temacie na rynku, napisana przez eksperta, który wszystkiego doświadczył na własnej skórze. Przez lata kibicowałam autorowi śledząc jego kolejne wyprawy i słuchając świetnych prelekcji. Teraz cała ta wiedza została zebrana w książce, którą bardzo Wam polecam. Z Mateuszem Waligórą mogłabym pójść nawet na kraniec świata! powiedziała o książce dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Mateusz Waligóra jest specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca naszej planety. Szczególnie upodobał sobie pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd najtrudniejszą drogą wytyczoną na Ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. Za swoje wyprawy był wyróżniany na największych festiwalach podróżniczych w Polsce. Na co dzień jest stałyym współpracownikiem „National Geographic Polska” oraz przewodnikiem wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. Jego fotografie publikowały: „The Guardian”, „Daily Mail”, „National Geographic”, „Globetrotter Magazin”, „4-Seasons Magazin” i „Adventure Travel Magazine”.

Od 7 czerwca br. książkę „Trek. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu” będzie można kupić w salonach Empik, w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *