MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Premiera serialu „Doktor Martin” w Polsat Seriale

Wybitny chirurg Martin Elingham porzuca karierę w Londynie, aby praktykować na wsi. Jest wyniosły, przesadnie rzeczowy, nietaktowny i ma wiele innych cech, które wyróżniają go w społeczności małej nadmorskiej miejscowości. I to nie pozytywnie. Jak zmieni się jego życie i jak on wpłynie na mieszkańców, kiedy odkryją, że ma również głęboko ukryte zalety?

 

Przeprowadzka na prowincję

Doktor Martin Elingham (Martin Clunes) porzuca dobrze zapowiadającą się karierę chirurga po tym, jak jego lęk przed krwią zamienił się w obsesję. Przeprowadza się z tętniącego życiem Londynu do malowniczej nadmorskiej miejscowości Portwenn w Kornwalii, gdzie rozpoczyna praktykę jako lekarz rodzinny, a widz w klimacie iście angielskiego humoru zostaje wprowadzony w świat małomiasteczkowej Wielkiej Brytanii.

Galeria osobliwych postaci

Dla Martina to powrót w rodzinne strony, bo dorastał w okolicy, wychowywany przez wdowę, swoją ciotkę – Joan Norton (Stephanie Cole). Jego powody opuszczenia londyńskiej metropolii i dobrze płatnej posady nie są początkowo znane, ale z czasem i tu jego fobia daje o sobie znać. Wkrótce główny bohater spotyka na życiowej drodze kilka osób z miejscowej społeczności, które okazują się jeszcze bardziej ekscentryczne od niego.

Snob w akcji

Sytuację Martina jako lekarza rodzinnego komplikuje też fakt, że on całkowicie jest pozbawiony empatii. Nawet przy łóżku chorego pacjenta zachowuje się w całkowicie nieakceptowalny sposób – jest szorstki, gwałtowny i nietolerancyjny, nie tylko w kwestiach związanych z medycyną, ale ogólnie z życiem. On i nauczycielka w miejscowej szkole, czarująca Louisa Glasson (Caroline Catz), są tak bardzo różni, że wyraźnie się do siebie przyciągają i powoli rozwijają romantyczny związek, pomimo całej gamy swoich niezręczności.

Premiera serialu „Doktor Martin” w poniedziałek 1 lipca o godz. 18:00 w Polsat Seriale

foto, źródło. Polsat Seriale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *