Główna stronaMedia

Przygodowe piątki w marcu na kanale TNT

Fascynująca przygoda, trzymająca w napięciu akcja i niesamowite emocje – tak w skrócie można opisać marcową ramówkę kanału TNT. W każdy piątek widzowie będą mieli okazję spędzić wieczór ze sprawdzonymi i lubianymi produkcjami przygodowymi.

Cykl otwiera wyreżyserowany przez Stevena Spielberga megahit “Park jurajski”. Wspomagani najnowszymi zdobyczami techniki naukowcy pozyskują DNA dinozaurów. W ten sposób powołują do życia wymarłe niegdyś stworzenia. Ich domem ma stać się niezamieszkała wyspa, która będzie jednocześnie jedynym tego rodzaju parkiem rozrywki na świecie.

Tuż przed otwarciem następuje jednak awaria zasilania i dla grupy zwiedzających atrakcyjny wyjazd zmienia się w walkę o przetrwanie.

Wysoki budżet produkcji, wciągająca fabuła i doborowa obsada (w rolach głównych m.in.: Sam Neill, Jeff Goldblum, Laura Dern i Richard Attenborough) przesądziły o kinowym sukcesie filmu.

Emisja: 9 marca o godzinie 21:00 na antenie TNT.

W kolejny piątkowy wieczór na kanale TNT będzie można obejrzeć kontynuację serii: „Zaginiony Świat: Jurassic Park”. Tym razem grupa naukowców trafia na wyspę , gdzie mieścił się ośrodek hodowlany, w którym rodziły się prehistoryczne gady.

Specjaliści szybko orientują się, że oprócz dinozaurów na wyspie jest ktoś jeszcze – chciwi myśliwi, których celem jest przewiezienie stworzeń do USA.

Bezpośrednio po emisji sequelu wyświetlona zostanie trzecia część przebojowej serii – „Park jurajski III”. Po raz kolejny w rolę głównego bohatera, doktora Granta – wcieli się Sam Neill, natomiast na stanowisku reżysera, Stevena Spielberga zastąpił twórca „Jumanji”- Joe Johnston.

Emisja:

„Zaginiony Świat: Jurassic Park” – 16 marca o godzinie 21:00 na kanale TNT.

„Park jurajski III” – 16 marca o godzinie 23:35 na kanale TNT.

Kolejną propozycją w cyklu jest film „Starcie tytanów” – efektowna, współczesna adaptacja klasycznych greckich mitów, w których ludzie, herosi i bogowie konfrontują się ze sobą.

Wychowany wśród ludzi syn Zeusa – Perseusz, przeciwstawia się władcy świata zmarłych Hadesowi.
W rolach głównych podziwiać można m.in.: Sama Worthingtona, Liama Neesona, Ralpha Fiennesa i Madsa Mikkelsena. Obraz wyreżyserował Louis Leterrier.

Emisja: 23 marca o godzinie 21:00 na kanale TNT.

W ostatni marcowy piątek wyświetlony zostanie kultowy amerykański dramat „Thelma i Louise”. Fabuła opowiada na dwóch znudzonych dotychczasowym życiem przyjaciółkach, które postanawiają wybrać się na weekend do domku za miastem. Nie wiedzą jednak, jak bardzo ten wyjazd odmieni ich życie.

W niezapomnianych kreacjach podziwiać można Geenę Davis, Susan Sarandon oraz rozpoczynającego swoją karierę Brada Pitta. Film śmiało można zaliczyć do przełomowych, ze względu na jego wpływ na pozycję i postrzeganie kobiet w branży filmowej.

Emisja: 30 marca o godzinie 21:00 na kanale TNT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *