Sport w TVTVP

Puchar Świata: Weekend w Willingen w TVP1

W najbliższy weekend w Willingen zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata zaliczane do nowego turnieju – Willingen Five. Do Niemiec nie przyjadą jedynie czołowi austriaccy i japońscy zawodnicy, których na skoczni zobaczymy dopiero podczas igrzysk olimpijskich (9-25 lutego).

Weekend Pucharu Świata w Willingen jest ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami. Ranga zawodów jest większa ze względu na jej specjalny charakter. Impreza zwanym “Małym Raw Air” będzie składać się z piątkowych kwalifikacji oraz sobotnich i niedzielnych konkursów.
Wśród głównych faworytów do zwycięstwa są wymieniani czołowi zawodnicy Pucharu Świata – Kamil Stoch i Richard Freitag. Rywalizacja będzie nieco mniejsza, bo Austriacy postanowili wysłać do Niemiec drugi garnitur. Z kolei najlepsi Japończycy trenują w Sapporo, gdzie mają doszlifować formę na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.

“50” na sobotnie i niedzielne zawody zostanie wyłoniona w piątkowych kwalifikacjach. Do klasyfikacji generalnej będzie wliczanych pięć skoków. Lider Willingen Five ma skakać w specjalnym plastronie. Jeśli prowadzenie zmieni się między seriami, to dojdzie do jego przekazania.
W turnieju wystartuje szóstka Polaków. Stefan Horngacher postawił na Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota, Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego.

Puchar Świata w skokach narciarskich – Willingen:

Sobota, 3 lutego, godzina 15:10 – konkurs indywidualny – TVP1.

Niedziela, 4 lutego, godzina 10:00 – konkurs indywidualny TVP1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *