Sport w TV

Rajd Polski dostępny dla widzów na całym świecie dzięki Red Bull TV

Od piątku 30 czerwca dzięki relacjom na bezpłatnej platformie Red Bull TV (www.redbull.tv/wrc) kibice na całym świecie będą mogli emocjonować się rywalizacją najlepszych kierowców na trasach 74. Rajdu Polski.
 
Na mazurskich, szutrowych drogach odbędzie się ósma runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2017. Liderem klasyfikacji generalnej jest Sebastien Ogier. Międzynarodowym ekspertem i komentatorem podczas relacji Red Bull TV będzie najbardziej utytułowany polski kierowca w WRC, Michał Kościuszko. Gościem specjalnym codziennych magazynów będzie również Tadeusz Błażusiak, sześciokrotny mistrz świata w SuperEnduro.
W czasie 74. Rajdu Polski kibice zobaczą światową czołówkę kierowców walczących o mistrzostwo WRC. W stawce znajdą się tacy zawodnicy jak 4-krotny mistrz świata i lider klasyfikacji generalnej Sebastien Ogier, Thierry Neuville czy Ott Tanak. Od czwartku do niedzieli kierowcy będą mieli do pokonania blisko 319 km tras podzielonych na 23 odcinki specjalne. Cechą, która wyróżnia polską rundę od innych, są bardzo szybkie trasy.
– Pod pewnymi względami Rajd Polski przypomina Rajd Finlandii. W obu imprezach odcinki są bardzo szybkie. Jednak w Polsce jest zupełnie inny rodzaj szutru. Dzięki niemu drogi są szybkie i płynne. Uwielbiam tego typu trasy. Pasują do mojego stylu jazdymówi 4-krotny mistrz świata Sébastien Ogier, który w Polsce wygrywał już w latach 2014-2015.
Sukces Ogiera przewiduje także jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych Michał Kościuszko, który będzie dzielił się swoją wiedzą z widzami na całym świecie podczas transmisji rajdu w Red Bull TV.
– Myślę, że Ogier jest faworytem, ale nie tylko ze względu na prędkość – on równie dobrze czułby się na krętych drogach szutrowych. Seb będzie miał problem z czyszczeniem trasy, na pierwszych pętlach na pewno trochę ponarzeka i straty mogą być spore, ale później weźmie sprawy w swoje ręce. Po Rajdzie Finlandii nasz rajd jest najszybszy, drogi są dość szerokie, czasy będą zbliżone, decydować mogą drobne błędy. Dlatego nie przekreślam szans innych zawodników na niespodziankę. Choćby Lappi na fali świetnego rajdu na Sardynii może spróbować pójść za ciosemmówi Kościuszko.
Red Bull TV transmitować będzie Rajd Polski od piątku do niedzieli (30 czerwca – 2 lipca). Codziennie o godz. 22:00 widzowie zobaczą magazyny z podsumowaniami dnia oraz licznymi wywiadami i analizami ekspertów. W tych rolach pojawią się Michał Kościuszko i Tadeusz Błażusiak. Dodatkowo, w sobotę o 13:50, kibice zobaczą relację na żywo z 15. odcinka specjalnego z komentarzem Michała Kościuszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *