Technologia - Promocje

CES 2024: Razer stawia na zrównoważony rozwój

Razer™, wiodąca globalna marka lifestylowa dla graczy, ogłosiła dziś kolejny ważny kamień milowy na swojej drodze do zrównoważonej przyszłości. Firma poinformowała o włączeniu materiałów pochodzących z recyklingu do nowych urządzeń peryferyjnych PC, które trafią na rynek w 2024 roku i w kolejnych latach.

 

Ta nowa inicjatywa, skupiająca się na najważniejszych urządzeniach peryferyjnych do komputerów PC, obejmuje trzy kluczowe kategorie: myszki, klawiatury i zestawy słuchawkowe. Początkowo tylko modele produkowane w charakterystycznej czarnej kolorystyce Razera będą wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Z czasem dołączą do nich kolejne kategorie produktów.

Razer eksperymentował już wcześniej z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu w produkcji swoich produktów, a dwa z nich są już dostępne. Mysz gamingowa Razer DeathAdder V2 X HyperSpeed zawiera 40% materiałów pochodzących z recyklingu, a w skład ergonomicznej klawiatury Razer Ornata V3 wchodzi ich co najmniej 20%. Dzięki udanej integracji materiałów pochodzących z recyklingu, oba produkty spełniły rygorystyczne kryteria i uzyskały oznaczenie UL 2809 ECOLOGO, niezależnie zweryfikowany certyfikat oznakowania ekologicznego wystawiany przez wiodącą na świecie firmę zajmującej się testowaniem, inspekcją i certyfikacją – UL Solutions. Razer obecnie rozszerza program, aby objąć nim jeszcze szerszą gamę produktów swoich głównych kategorii urządzeń peryferyjnych PC, które trafią na rynek w 2024 roku i latach późniejszych.

“Dzisiejsi gracze chcą innowacji i wysokich osiągów, ale są także świadomi tego jak tworzywa sztuczne wpływają na świat” – powiedział Kenneth Ng, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Razer. “Używając w naszych nowych produktach materiałów pochodzących z recyklingu i pracując nad tym, aby nasze urządzenia w większym stopniu nadawały się do recyklingu, po raz kolejny wywiązujemy się ze złożonych obietnic. Aktywnie pracujemy także nad poprawą obiegu zamkniętego produktów gamingowych i zmniejszeniem ich wpływu na środowisko”. Kenneth Ng, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Razer

Oprócz włączenia do produkcji materiałów pochodzących z recyklingu, Razer w dalszym ciągu bada możliwości zminimalizowania wpływu każdego produktu na środowisko. Koncentrując się zarówno na materiałach pochodzących z recyklingu, jak i możliwości ich ponownego przetworzenia, Razer zmniejsza ilość materiałów pierwotnych potrzebnych do wytwarzania produktów, projektując je zgodnie z zasadami obiegu zamkniętego.

Pierwsze na świecie produkty konsumenckie z certyfikatem UL EPD

Podczas RazerCon 2023 Razer poinformował, że zgłosił dwa produkty do Deklaracji Środowiskowej Produktu (Environmental Product Declaration, EPD) certyfikowanej przez UL Solutions. Razer z radością ogłasza, że myszki Basilisk V3 Pro i Basilisk Ultimate są pierwszymi na świecie produktami elektroniki użytkowej, które ten certyfikat otrzymały. UL Solutions jest światowym liderem w dziedzinie stosowanych nauk o bezpieczeństwie, działającym w ponad 100 krajach. Firma oferuje niezależne usługi testowania, inspekcji i certyfikacji.

Deklaracja Środowiskowa Produktu umożliwia konsumentom dokonywanie świadomych wyborów dotyczących zakupów dzięki zamieszczonym na opakowaniu informacjom o śladzie węglowym, zużyciu wody, minerałach i zasobach kopalnych wykorzystanych do tworzenia produktu.

Wraz z uzyskaniem przez Basilisk V3 Pro i Basilisk Ultimate certyfikatu EPD, Razer realizuje swoje zobowiązanie do poddawania się niezależnej weryfikacji wpływu swoich działań na środowisko. Dzięki temu gracze mogą dokonywać wyborów przyjaznych dla środowiska, otrzymując pełny zestaw informacji od producenta na temat zasobów wykorzystanych do wytworzenia produktu. Razerowi udało się tym samym zapewnić graczom najwyższej jakości, wydajne i innowacyjne produkty, spełniając jednocześnie rygorystyczne standardy kategorii produktów (Product Category Rules, PCR). Razer wykorzysta ten sukces, zgłaszając do programów kolejne produkty w przyszłości.

Od czasu wprowadzenia w 2021 roku, dziesięcioletniego planu zrównoważonego rozwoju #GoGreenWithRazer, Razer osiągnął już na tej drodze wiele kamieni milowych. Obejmują one m.in. przyjęcie ram sprawozdawczości Global Reporting Initiatives (GRI), wyszczególnienie strategii dekarbonizacji zgodnie z Science Based Targets (SBT), osiągnięcie celu, jakim jest zasilanie wszystkich biur korporacyjnych w 100% z odnawialnych źródeł energii (trzy lata przed celem ustawionym na 2025 r.) oraz stanie się pierwszą na świecie marką elektroniki użytkowej, która zajęła stanowisko i zaprotestowała przeciwko wydobyciu minerałów z głębin morskich. Dzięki najnowszym zapowiedziom Razera, podczas targów CES, dotyczącym zrównoważonego rozwoju, marka będzie kontynuować swoją podróż, aby zapewnić, że świat pozostanie bezpiecznym miejscem dla wszystkich graczy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie LINK.

foto. Razer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *