Sport w TV

Red Bull Regaty Optymistów – tylko dla dorosłych!

Red Bull Regaty Optymistów to wyjątkowa impreza dla dorosłych żeglarzy-amatorów, którzy zmierzą się w przeznaczonej dla dzieci i młodzieży klasie Optimist. Niecodzienne regaty odbędą się 26 lipca w Giżycku, a udział w nich jest bezpłatny. Trzeba jednak spełniać trzy warunki – mieć ukończone 18 lat, posiadać patent żeglarza jachtowego, ale przede wszystkim być nastawionym na dobrą zabawę i przeżycie niezapomnianej przygody w samym sercu mazurskiej żeglugi.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Żeglarstwo jest jedną z najpopularniejszych form letniego wypoczynku na mazurach. Jednak nie każdy, kto nawet regularnie spędza czas na jachcie, zdecydował się kiedykolwiek na start w regatach. Red Bull Regaty Optymistów to impreza skierowana do osób, które przede wszystkich chcą się dobrze bawić, a walka o zwycięstwo i tysiąc złotych nagrody jest atrakcyjnym, ale dodatkowym „smaczkiem”
Już sama formuła rywalizacji wywołuje uśmiech, bowiem w regatach mogą wziąć udział tylko dorośli, którzy ścigać się będą w najmniejszej klasie – Optimist, czyli jachtach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży do lat 15. Poruszanie się i manewrowanie łodzią żaglową, która ma niewiele ponad 2 metry długości i 1 metr szerokości, może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla wyższych i cięższych uczestników. Niektórzy mogą mieć już pierwsze kłopoty zanim wyścig się rozpocznie, a więc podczas…wchodzenia na pokład. Dlatego oprócz pozytywnego nastawienia, odpowiednia sprawność fizyczna i umiejętności będą niezbędne w skutecznej rywalizacji. Na jeziorze Niegocin w Giżycku zapowiada się więc ciekawe i zabawne widowisko.
Aby wziąć udział w Red Bull Regaty Optymistów, trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać patent żeglarza jachtowego i zarejestrować się na stronie redbull.pl/regatyoptymistow. Udział w zawodach jest bezpłatny, a uczestnicy będą mieli zapewniony sprzęt. Limit miejsc to 30 osób, więc trzeba się spieszyć. Nagrodą główną dla zwycięzcy jest tysiąc złotych.
Miejsce i termin
Red Bull Regaty Optymistów odbędą się 26 lipca od godz. 11:00 (odbiór sprzętu możliwy będzie w godz. 9:00-10:00) na terenie Przystani Ekomarina Giżycko (ul. Dąbrowskiego 14, Giżycko). Po zapisaniu się na stronie internetowej, należy potwierdzić swoją rejestrację dzień przed zawodami w biurze zawodów (w godz. 17:00-19:00).
Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.redbull.pl/regatyoptymistow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *