Sport w TV

Rekord Bielsko-Biała rozpoczyna walkę o awans do UEFA Futsal Cup

Turniejem w duńskim Svendborgu Rekord Bielsko-Biała rozpoczyna bój o awans do fazy grupowej UEFA Futsal Cup. Przed mistrzami Polski trzy mecze, awans do kolejnej rundy wywalczy jedynie zwycięzca zawodów. Wszystkie trzy spotkania bielszczan na żywo wyłącznie w Sportklubie.
 
Rekord udział w turnieju kwalifikacyjnym rozpocznie od spotkania z teoretycznie najsłabszym rywalem, mistrzem Irlandii Północnej, Belfast United (transmisja w Sportklubie w środę 23 sierpnia o godz. 12.00). Dla zawodników z Wysp będzie to debiut na europejskiej arenie, do Danii jadą oni raczej po naukę, co nie oznacza, że nie mogą pokusić się o niespodziankę, zwłaszcza w pierwszym meczu, kiedy dla wszystkich rywali będą wielką niewiadomą.
Dzień później podopiecznych Andrzeja Szłapy czeka prawdopodobnie najtrudniejsze spotkanie turnieju, w którym za rywali będą oni mieli Doukas SAC. Grecy w poprzednim sezonie sensacyjnie zostali mistrzami swojego kraju, w finałowej serii pokonując w pięciu meczach Athina ’90, ekipę, która przez trzynaście lat nie schodziła z najwyższego stopnia podium. Drużyna z Aten regularnie grała zresztą w fazie grupowej UEFA Futsal Cup, teraz
jej śladem chce pójść mocny kadrowo Doukas SAC.
Na zakończenie zmagań w Svendborgu mistrzów Polski czeka batalia z pełniącymi honory gospodarzy turnieju piłkarzami København Futsal (na żywo w Sportklubie w sobotę 26 sierpnia o godz. 19.30). Duńczycy w klubowym rankingu UEFA są notowani znacznie niżej od Rekordu, dlatego to Polacy uchodzą za faworytów spotkania. Miejscowi tanio skóry jednak nie sprzedadzą i z pewnością zrobią wszystko, aby z własnymi kibicami pożegnać się honorowym wynikiem, najlepiej zwycięstwem.
Z całej czwórki, która rywalizowała będzie w Svendborg Idrætscenter awans do kolejnej rundy wywalczy jedynie triumfator zawodów. W kolejnym etapie, rozgrywanym w Bratysławie, zmierzy się on z innym zwycięzcą rundy kwalifikacyjnej oraz z mistrzem Słowacji Slov-Matic Bratislava i najlepszą drużyną ligi gruzińskiej, STU Telasi. Także i w tym turnieju awans do kolejnej rundy wywalczy jedynie zwycięzca zawodów.
Triumfator z Bratysławy zapewni sobie grę w fazie grupowej UEFA Futsal Cup. Oprócz niego o najcenniejsze klubowe trofeum w europejskim futsalu rywalizowało będzie jeszcze piętnaście innych drużyn. Utworzą one cztery czterozespołowe grupy, a ich zwycięzcy wywalczą kwalifikację do turnieju Final Four, który odbędzie się w drugiej
połowie kwietnia. Przed rokiem po główne trofeum sięgnęli zawodnicy Interu Movistar, którzy w finałowym meczu rozbili 7:0 Sporting Lizbona. Mistrzowie Polski, futsaliści Gatty Active Zduńska Wola, zakończyli zmagania już w 1. rundzie eliminacji, na turnieju w Mariborze nie sprostali wówczas miejscowemu Brezje.
Plany transmisyjne Sportklubu z eliminacji UEFA Futsal Cup:
Rekord Bielsko-Biała – Belfast United na żywo środa 23 sierpnia, godz. 12.00
Doukas AC – Rekord Bielsko-Biała na żywo czwartek 24 sierpnia, godz. 12.00
Rekord Bielsko-Biała – København Futsal na żywo sobota 26 sierpnia, godz. 19.30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *