BadaniaSport w TVTVN Discovery Polska

Rekordowa oglądalność Turnieju Czterech Skoczni w TVN Warner Bros. Discovery

Zakończony w piątek Turniej Czterech Skoczni przyciągnął do TVN i Eurosportu 1 aż 12,5 mln widzów, a finałowy konkurs w Bischofshofen osiągnął najwyższą oglądalność w historii transmisji skoków narciarskich w TVN!

 

Na przełomie grudnia i stycznia widzowie TVN, Eurosportu 1 i Playera mogli oglądać pasjonujący Turniej Czterech Skoczni rozgrywany w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Fantastyczną walkę Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Kamila Stocha z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem śledziło w sumie aż 12,5 mln widzów!

Turniej Czterech Skoczni oglądało średnio 3,9 mln osób, co jest wynikiem o 35% lepszym niż w roku ubiegłym. Zawody w Bischofshofen przyciągnęły do TVN rekordowe 3,37 mln widzów – najwięcej w historii transmisji skoków narciarskich w tym kanale. Konkursy na antenie TVN oraz Eurosportu 1 regularnie osiągały ponad 30-procentowy udział w rynku, co oznacza, że skoki narciarskie oglądał co trzeci widz w Polsce.

Eurosport 1 pokazywał również kwalifikacje do każdego z konkursu. Średnia oglądalność wszystkich relacji z TCS na antenie Eurosportu 1 była zbliżona do rekordu sprzed dwóch lat i o aż 40% wyższa niż w roku ubiegłym.

 

 

Podczas Turnieju Czterech Skoczni widzowie mogli oglądać studia realizowane pod skoczniami. W TVN prowadzili je Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny, których gośćmi byli Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Z kolei w Eurosporcie 1 studia przy okazji kwalifikacji prowadził na miejscu Paweł Kuwik, a te towarzyszące konkursom realizowane były w Warszawie, gdzie gościem Michała Korościela byli Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. Reporterem w trakcie TCS był Kacper Merk. Miłośnicy skoków narciarskich mieli także okazję poznać opinie pojawiających się w studiu legend dyscypliny: Adama Małysza, Martina Schmitta, Jensa Weissfloga i Thomasa Morgensterna.

W nadchodzący weekend Eurosport 1 i Player pokażą kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w Zakopanem. Po rywalizacji na Wielkiej Krokwi skoczkowie przeniosą się do Sapporo. Główną imprezą sezonu będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy, które zostaną rozegrane od 22 lutego do 5 marca. Transmisje z Planicy tylko na kanałach i platformach TVN Warner Bros. Discovery.

Moc wspólnego kibicowania

TVN Warner Bros. Discovery posiada najbogatszą i najpełniejszą ofertę dla fanów zimowych dyscyplin. Od końca października aż do początku kwietnia widzowie kanałów i platform TVN Warner Bros. Discovery będą mogli emocjonować się rywalizacją w Pucharach Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie i skokach narciarskich, a także w Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Punktami kulminacyjnymi pasjonującego sezonu będą transmisje z mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, snowboardzie, narciarstwie dowolnym i narciarstwie klasycznym.

Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu. Przez cały rok fani sportu mogą oglądać tam tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Filarami oferty Eurosportu są m.in. trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema; sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie; żużel na czele z cyklem Speedway Grand Prix; wyścigi kolarskie w tym wielkie toury; europejskie puchary w piłce ręcznej; snooker; sporty motorowe; wspinaczka sportowa i igrzyska olimpijskie.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *