Technologia - Promocje

Rekordowy sukces Sony: siedem nagród w konkursie EISA 2017

Firma Sony oraz jej inspirujące produkty, wyznaczające nowe poziomy wrażeń w kinie domowym i nowe granice możliwości rejestracji obrazu, zostały docenione w konkursie EISA organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku. Firma otrzymała rekordową liczbę siedmiu nagród — więcej niż jakikolwiek inny producent i więcej niż w którejkolwiek z wcześniejszych edycji konkursu.
 

Stowarzyszenie EISA zrzesza 53 specjalistyczne czasopisma z 25 krajów z całego świata. Jest największą tego rodzaju inicjatywą w sektorze elektroniki użytkowej, wyróżniającą najlepsze produkty już od ponad 35 lat.
APARAT EISA ROKU 2017–2018: Sony α9
Sony α9 to pionierski aparat bezlusterkowy, który pod wieloma względami przewyższa konkurencyjne modele tradycyjnych lustrzanek cyfrowych. Innowacyjna konstrukcja pełnoklatkowego przetwornika obrazu o rozdzielczości 24,2 mln pikseli pozwala rejestrować do 20 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości, bez efektu „blackout” w wizjerze elektronicznym. Aparat jest także wyposażony w całkowicie bezgłośną i niepowodującą wibracji migawkę o minimalnym czasie otwarcia 1/32 000 sekundy. Nowy, superszybki system automatycznego nastawiania ostrości zawiera 693 pola AF z detekcją fazy. Pokrywają one 93% kadru i zapewniają utrzymywanie ostrości nawet na szybko poruszających się obiektach. 5-osiowy system stabilizacji obrazu pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5 stopni. Pełny odczyt matrycy i wykorzystanie nadmiarowych danych przekładają się na znakomitą jakość filmów 4K.
PÓŁPROFESJONALNY SYSTEMOWY APARAT KOMPAKTOWY EISA 2017–2018: Sony α6500
α6500 to systemowy aparat kompaktowy o bardzo małych wymiarach i profesjonalnych możliwościach. Model ten zapewnia doskonałą jakość filmów 4K i fotografii. Jest ona zasługą 24,2-megapikselowego przetwornika obrazu Exmor CMOS formatu APS-C, szybkiego działania i bogatej oferty obiektywów. 5-osiowy system stabilizacji obrazu współpracuje z obiektywami Sony z mocowaniem typu E, a po zastosowaniu odpowiedniego adaptera — także z mocowaniem typu A. 425 pól AF z detekcją fazy pokrywa niemal cały kadr, a uchylny, dotykowy ekran LCD o przekątnej 3 cali pozwala wskazać palcem żądane pole ostrości. Aparat umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością do 11 klatek na sekundę, zapewniając w tym czasie ciągłość działania automatyki ostrości i ekspozycji. Dzięki wewnętrznemu buforowi pamięci jedna seria może liczyć do 269 zdjęć.
APARAT KOMPAKTOWY EISA 2017–2018: Sony RX100 V
Sony RX100 V to arcydzieło techniki w miniaturowej obudowie. Podobnie jak jego poprzednik aparat ten jest wyposażony w przetwornik obrazu typu 1,0″ oraz znakomity wysuwany wizjer elektroniczny OLED. Nowy, 20,1-megapikselowy przetwornik Exmor RS CMOS połączono z szybkim procesorem obrazu BIONZ X oraz nowym układem o dużej skali integracji. W rezultacie firma Sony zdołała skrócić czas reakcji systemu AF do 0,05 s i zwiększyć szybkość zdjęć seryjnych do 24 klatek na sekundę. Ciągłość działania systemów AF i AE sprawia, że wszystkie zdjęcia w serii są ostre i prawidłowo naświetlone. Aparat RX100 V umożliwia też nagrywanie filmów 4K i materiału do odtworzenia w silnie zwolnionym tempie, rejestrowanego z szybkością do tysiąca klatek sekundę. Całości dopełnia tryb cichego fotografowania i personalizowane, wielofunkcyjne pokrętło sterujące.
APARAT Z DUŻYM ZOOMEM EISA 2017–2018: Sony RX10 III
Ważący zaledwie 1095 g aparat Sony RX10 III idealnie nadaje się dla fotografa sportu, natury i dzikiej przyrody, który szuka rozwiązania wszechstronnego i łatwego do noszenia. Niesamowity obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T* 24–600 mm łączy 25-krotny zoom z dużym maksymalnym otwarciem przysłony: od F2,4 do F4. Ostrość rejestrowanego obrazu to również zasługa przetwornika Exmor RS typu 1,0″, superszybkiego systemu AF i systemu stabilizacji obrazu Optical SteadyShot. Atutem aparatu RX10 III jest nie tylko imponujący zakres ogniskowych, lecz również tryb makro, w którym fotografowany obiekt może się znajdować tylko 3 cm od obiektywu, i cicha migawka, eliminująca ryzyko spłoszenia zwierząt. Świetne zdjęcia to jednak nie wszystko: można też nagrywać filmy 4K, a nawet rejestrować 1000 klatek obrazu na sekundę w celu wyświetlenia imponującej sceny w 40-krotnie zwolnionym tempie.
OBIEKTYW DO SYSTEMOWYCH APARATÓW KOMPAKTOWYCH EISA 2017–2018: Sony FE 100 mm F2,8 STF GM OSS
Ten stałoogniskowy teleobiektyw 100 mm łączy imponującą rozdzielczość — znak rozpoznawczy serii G Master — z urzekającym efektem „bokeh”, zapewnianym przez optykę STF (Smooth Trans Focus). Model ten zaprojektowano specjalnie do tworzenia wyjątkowo naturalnie wyglądającego, miękkiego rozmycia tła — bez winietowania. Obiektyw jest wyposażony w szybki, dokładny i cichy system AF z napędem DDSSM. Umożliwia wykonywanie zdjęć zbliżeniowych w skali 0,25x, a jego wewnętrzny stabilizator obrazu Optical SteadyShot kompensuje drgania aparatu przy dłuższych czasach ekspozycji. Obiektyw Sony FE 100 mm F2,8 STF GM OSS pod każdym względem ucieleśnia założenia serii G Master.
PROFESJONALNY OBIEKTYW DO SYSTEMOWYCH APARATÓW KOMPAKTOWYCH EISA 2017–2018: Sony FE 70–200 mm F2,8 GM OSS
Sony FE 70–200 mm F2,8 GM OSS to imponujący obiektyw, pokrywający kąty z zakresu najczęściej używanego przez fotografów sportu i akcji. Wyróżnia go bardzo wysoka ostrość — której spadek jest niezauważalny nawet przy brzegach kadru. Ostrość ta utrzymuje się w całym zakresie ogniskowych, również przy korzystaniu z telekonwertera. Dzięki szybującemu mechanizmowi nastawiania ostrości — nowości w obiektywie zmiennoogniskowym α — minimalna odległość od obiektu zmniejszyła się do zaledwie 0,96 m. 11 zaokrąglonych listków przysłony zapewnia piękny wygląd nieostrych fragmentów. Uwagę zwraca też bardzo szybki system nastawiania ostrości, szczególnie wydajny w połączeniu z aparatem Sony α9. Na zakończenie warto wspomnieć, że obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS jest skonstruowany z myślą o intensywnym użytkowaniu w każdych warunkach pogodowych.
TELEWIZOR DO KINA DOMOWEGO EISA 2017–2018: Sony KD-65ZD9
Flagowy telewizor 4K firmy Sony jest dla widza źródłem wyjątkowych wrażeń, na które składa się najlepszy w tej klasie sprzętu kontrast oraz obsługa wszystkich głównych formatów HDR (włącznie z zaplanowaną aktualizacją, która zapewni obsługę systemu Dolby Vision). Kluczowe znaczenie dla uzyskania fantastycznego obrazu z płyt Blu-ray Ultra HD oraz serwisów oferujących strumieniową transmisję materiałów 4K HDR ma firmowy procesor obrazu 4K HDR Sony X1 Extreme oraz pełna matryca diod LED z technologią przyciemniania lokalnego Backlight Master Drive. KD-65ZD9 to wysokiej klasy urządzenie wyświetlające do kina domowego, które dzięki wyjątkowej jasności, kontrastowi i żywej kolorystyce zapewnia najlepsze możliwe wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K HDR.
Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA.
Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *