Technologia - Promocje

Rekordowy sukces Sony w konkursie TIPA 2018

Innowacje i osiągnięcia Sony w dziedzinie obrazu cyfrowego doceniono rekordową liczbą sześciu prestiżowych nagród, które przyznało stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association).

  • NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY, BEZLUSTERKOWY, PEŁNOKLATKOWY APARAT CSC: α7 III
  • NAJLEPSZY PROFESJONALNY, BEZLUSTERKOWY APARAT CSC O WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI: α7R III
  • NAJLEPSZY PROFESJONALNY, BEZLUSTERKOWY APARAT CSC O DUŻEJ SZYBKOŚCI: α9
  • NAJLEPSZY ZMIENNOOGNISKOWY OBIEKTYW STANDARDOWY DO APARATU CSC: FE 24–105 mm F4 G OSS
  • NAJLEPSZY TELEOBIEKTYW ZMIENNOOGNISKOWY DO APARATU CSC: FE 100–400 mm F4,5–5,6 GM OSS
  • NAJLEPSZY APARAT Z DUŻYM ZOOMEM: RX10 IV

NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY, BEZLUSTERKOWY, PEŁNOKLATKOWY APARAT CSC: α7 III
Główną cechą wyróżniającą korpus α7 III jest nowo opracowany przetwornik obrazu. wykonany w technologii BSI układ CMOS Exmor R™ ma rozdzielczość 24,2 megapiksela[i], wyższą czułość oraz imponujący, 15-stopniowy[ii] zakres dynamiki przy małych czułościach. Łącząc go z wieloma zaawansowanymi rozwiązaniami, jak system AF pokrywający 93% kadru, zdjęcia z szybkością do 10 kl./s[iii] z użyciem migawki mechanicznej bądź trybu bezgłośnego fotografowania[iv] czy różne możliwości nagrywania filmów 4K[v], firma Sony stworzyła narzędzie, dzięki któremu pasjonaci i profesjonalni twórcy treści zyskają nowe, bardziej różnorodne możliwości pracy.
NAJLEPSZY PROFESJONALNY, BEZLUSTERKOWY APARAT CSC O WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI: α7R III
Pełnoklatkowy korpus α7R III odzwierciedla znaczący postęp w wydajności przetwarzania obrazu. Jest wyposażony w wykonany w technologii BSI, pełnoklatkowy, 42,4-megapikselowyi przetwornik obrazu CMOS Exmor R, wykonuje zdjęcia seryjne z imponującą szybkością do 10 kl./s[vi] przy pełnej automatyce ostrości/ekspozycji, utrwala piękne obrazy i filmy 4Kv o wysokiej jakości, cechuje się dużym, 15-stopniowymii zakresem dynamiki oraz wysoką czułością, zapewnia redukcję szumów na poziomie niemal całego stopnia przysłony[vii]… W wyniku połączenia tych olbrzymich możliwości w zwartym, lekkim korpusie powstało niezwykle uniwersalne narzędzie dla zawodowych fotografów, twórców wideo i multimediów oraz innych użytkowników, którzy oczekują niezawodności, elastyczności i uniwersalności.
NAJLEPSZY PROFESJONALNY, BEZLUSTERKOWY APARAT CSC O DUŻEJ SZYBKOŚCI: α9
Nowy α9 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i innowacyjnym aparatem, jaki powstał w całej historii firmy Sony. Jego możliwościom rejestracji i przetwarzania obrazu nie dorówna żaden inny aparat — bezlusterkowy, lustrzanka czy innego rodzaju.
Wielu imponujących możliwości tego pełnoklatkowego korpusu po prostu nie da się zapewnić w nowoczesnych lustrzankach cyfrowych. Za przykład może posłużyć tryb zdjęć seryjnych bez znikającego obrazu[viii] w tempie do 20 kl./s[ix], wyliczanie parametrów śledzenia AF/AE 60 razy na sekundę[x], minimalny czas otwarcia migawki 1/32 000 sekundy[xi] i wiele innych. Wszystkie te możliwości są zasługą pełnoklatkowego, warstwowego przetwornika obrazu CMOS Exmor RS™ — pierwszego tego rodzaju na świecie. Umożliwia on przetwarzanie danych nawet 20 razy szybciej niż poprzednie bezlusterkowe korpusy Sony z pełnoklatkową matrycą obrazu[xii]. Ta unikatowa matryca współpracuje z nowym, ulepszonym procesorem obrazu BIONZ X™ oraz układem o dużej skali integracji, kompleksowo optymalizującym wydajność. Należąca do największych w branży szybkość i innowacyjny tryb cichych zdjęćxi idą w parze z systemem ostrości opartym aż na 693 polach AF z detekcją fazy. Pokrywają one około 93% klatki, dzięki czemu niezawodnie utrwalane i śledzone są nawet najszybciej poruszające się obiekty.
NAJLEPSZY ZMIENNOOGNISKOWY OBIEKTYW STANDARDOWY DO APARATU CSC: FE 24–105 mm F4 G OSS
Ten obiektyw do korpusów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu pokrywa popularny zakres ogniskowych: od 24 do 105 mm. Łączy ponadprzeciętne, charakterystyczne dla serii G Lens™ parametry obrazu z najniższą w swojej klasie wagą[xiii], do maksimum zwiększającą uniwersalność i użyteczność. Model FE 24–105 mm F4 G OSS znajdzie zastosowanie w fotografii krajobrazowej, portretowej, ślubnej itp. Jest wyposażony w szybki, precyzyjny i cichy napęd systemu AF, dzięki czemu znakomicie uzupełnia bogatą ofertę aparatów Sony z mocowaniem typu E, używanych zarówno do fotografowania, jak i filmowania.
NAJLEPSZY TELEOBIEKTYW ZMIENNOOGNISKOWY DO APARATU CSC: FE 100–400 mm F4,5–5,6 GM OSS
Obiektyw FE 100–400 mm F4,5–5,6 GM OSS, przeznaczony do współpracy z pełnoklatkowymi matrycami obrazu, odznacza się wysoką rozdzielczością optyczną, charakterystyczną dla wszystkich obiektywów z flagowej rodziny Sony G Master™. Do jego wyróżników należy ponadto niezwykła szybkość i dokładność napędu AF, lekka i poręczna konstrukcja oraz szereg profesjonalnych rozwiązań i możliwości personalizacji. Olbrzymi potencjał tego wyjątkowego narzędzia docenią zarówno pasjonaci, jak i profesjonaliści, którzy często fotografują sport lub dziką przyrodę.
NAJLEPSZY APARAT Z DUŻYM ZOOMEM: RX10 IV
Dzięki najkrótszemu na świecie[xiv], wynoszącemu 0,03 sekundy[xv] czasowi automatycznego ustawiania ostrości, zdjęciom seryjnym z szybkością do 24 klatek na sekundę[xvi] i pełnym śledzeniem AF/AE, 315 polom AF z detekcją fazy, które mogą rywalizować z najszybszymi rozwiązaniami z profesjonalnych aparatów z wymienną optyką, oraz wyjątkowo uniwersalnemu obiektywowi ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–600 mm[xvii] F2,4–F4 o dużym otworze przysłony i dużej krotności zoomu, nowy model RX10 IV zagwarantuje niezrównaną mobilność i szybkość pasjonatom oraz zawodowcom, którzy szukają rozwiązania „wszystko w jednym” o najwyższym standardzie. Nagrywanie obrazu filmowego 4K[xviii] z odczytem każdego piksela bez łączenia ich w grupy oznacza duży potencjał nie tylko dla fotografów, lecz także filmowców.
[i] Przybliżona wartość efektywna.
[ii] Warunki testowe Sony dla fotografii.
[iii] W trybie zdjęć seryjnych „Hi+”. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od ustawień aparatu.
[iv] W przypadku szybkiego ruchu obiektów mogą wystąpić pewne zniekształcenia.
[v] Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy 100 Mb/s wymagana jest klasa szybkości UHS 3 lub wyższa.
[vi] Do 10 kl./s w trybie zdjęć seryjnych „Hi+”; do 8 kl./s w trybie „Hi”. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od ustawień aparatu.
[vii] W porównaniu z modelem α7R II, na podstawie testów Sony.
[viii] W trybie migawki elektronicznej. Przy otworze przysłony mniejszym niż F11 (wartości F większej niż 11) nie działa śledzenie ostrości obiektu i wykorzystywane są pola wybrane dla pierwszej klatki. Przy dłuższych czasach otwarcia migawki zmiany obrazu będą wolniejsze.
[ix] W trybie zdjęć seryjnych „Hi”. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od trybu zdjęć i używanego obiektywu. Informacji o zgodności obiektywów należy szukać na stronach pomocy technicznej firmy Sony.
[x] Przy czasach otwarcia migawki 1/125 s i krótszych w wizjerze elektronicznym widać płynny, niezanikający podgląd na żywo.
[xi] Ciche zdjęcia są możliwe po wybraniu ustawień „Typ migawki: Elektroniczna” oraz „Sygnały audio: Wyłączone”.
[xii] W porównaniu z przetwornikiem obrazu CMOS modelu α7 II, wykonanym w technologii FSI.
[xiii] W porównaniu z zmiennoogniskowymi obiektywami 24–105 mm F4 do korpusów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, które były dostępne w dniu publikacji informacji prasowej (25 października 2017 r., badanie Sony)
[xiv] Wśród aparatów cyfrowych z niewymiennym obiektywem i przetwornikiem obrazu typu 1,0″. Stan z dnia publikacji komunikatu prasowego we wrześniu 2017 r., badanie Sony.
[xv] Pomiar wewnętrzny, norma Camera & Imaging Products Association, przy f = 8,8 mm (szeroki kąt), EV 6,8, automatyce programowej, trybie ustawiania ostrości AF-A i szerokiej strefie AF.
[xvi] W trybie zdjęć seryjnych „Hi”.
[xvii] W przeliczeniu na format 35 mm
[xviii] QFHD: 3840 x 2160

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *