Sport w TVViaplay

Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!

Bayer Leverkusen w kapitalnym stylu zdobył mistrzostwo Niemiec. Dokonał tego po raz pierwszy w swojej historii. Zawodnicy Xabiego Alonso zapewnili sobie tytuł już w połowie kwietnia, na pięć kolejek przed końcem sezonu, w decydującym meczu deklasując Werder Brema. Na miejscu nie mogło zabraknąć dziennikarzy oraz kamer Viaplay Polska. Zobaczcie, jak ten dzień wyglądał od środka – zarówno zza kulis, jak i z perspektywy murawy. Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” jest już dostępny tylko w Viaplay!

 

Pełna nazwa świeżo upieczonych mistrzów Niemiec to Bayer 04 Leverkusen. Łatwo więc obliczyć, że na pierwszy w historii klubu tytuł, kibice Aptekarzy musieli poczekać aż 120 lat. Wszystko zmieniło się 14 kwietnia 2024 roku, gdy drużyna z Leverkusen w znakomitym stylu rozbiła Werder Brema (5:0), co dało impuls do wielkiego świętowania. Napięcie w Leverkusen dawało się zresztą wyczuć już na tygodnie przed decydującym meczem, bowiem podopieczni Xabiego Alonso deklasowali kolejnych rywali, pewnie zmierzając w kierunku końcowego triumfu. To właśnie postać hiszpańskiego trenera, który w zaledwie dwa lata zmienił solidny niemiecki klub w europejskiego potentata, wymieniana jest przez wszystkich jako kluczowa dla znakomitych rezultatów osiąganych przez jego podopiecznych. Bayer może zakończyć ten sezon w potrójnej koronie. Już 25 maja zagra z drugoligowym Kaiserslautern w finale Pucharu Niemiec i bez wątpienia będzie faworytem tego spotkania. Wcześniej Aptekarze rywalizować będą z AS Roma o awans do wielkiego finału Ligi Europy.

Wszyscy w Leverkusen podkreślają jednak zgodnie, że celem nadrzędnym było pierwsze w historii klubu mistrzostwo Niemiec. Jak wyglądał decydujący krok w kierunku tytułu zobaczyć można w reportażu Viaplay Sport Polska „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza”. Kamery Viaplay uchwyciły wiele wyjątkowych momentów, zarówno zakulisowych, jak i bezpośrednio z perspektywy murawy. W materiale nie mogło zabraknąć wypowiedzi głównych bohaterów tego wieczoru oraz polskich zawodników, Andrzeja Buncola i Tomasza Bobela, którzy w przeszłości występowali w Leverkusen i do dzisiaj są związani z Czarno-Czerwonymi.

Autorem reportażu „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” jest Tomasz Urban. Za montaż odpowiada Piotr Jaszewski, autorem zdjęć jest Krzysztof Hautz. Wsparcia redakcyjnego udzielili Adam Drygalski, Justyna Kostyra i Krystian Kij. Najnowsza produkcja Viaplay Sport Polska powstała przy wykorzystaniu materiałów DFL Bundesliga. „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza’ jest już dostępny w Viaplay!

foto,źródło. Viaplay

Jeden komentarz do “Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!

  • a czemu na yutube viaplay nie ma od 2 tygodni magazynów premier ligy i bundesligy a miały byc.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *