MediaZapowiedzi TV

“Ripper Street” powraca z piątym sezonem na BBC First

Wciągający serial kryminalny osadzony w mrocznych zaułkach wiktoriańskiego Londynu z Matthew Macfadyenem („Duma i uprzedzenie”, „Spooks”) w roli inspektora Reida, Jeromem Flynnem („Gra o tron”) jako Sierżant Drake, Adam Rothenberg („Tennessee”) jako Homerem Jacksonem i Myanną Buring („Blackout”, „Zmierzch”) w roli Long Susan. Scenariusz jest luźno oparty na morderstwach Kuby Rozpruwacza pod koniec XIX wieku i opowiada historię inspektora Edmunda Reida z okrytej złą sławą dywizji H, która odpowiadała za porządek w najniebezpieczniejszej części East Endu.

 

Reid zawiedziony niepowodzeniami w złapaniu Kuby Rozpruwacza – najbardziej bezwzględnego zabójcy w Londynie – próbuje utrzymać ład na splamionych krwią ulicach Whitechapel. Towarzyszą mu w tym kapitan Homer Jackson, którego umiejętności chirurgiczne i znajomość przestępczego świata są tajną bronią Reida przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych oraz Long Susan, której przeszkolenie w szemranych interesach może przydać się w oswajaniu niebezpiecznej okolicy i – dla odmiany – szerzeniu dobra na jej ulicach.

5. sezon rozpoczyna się zaledwie kilka dni po okrutnym morderstwie inspektora Benneta Drake’a. Jego dawni przyjaciele Edmund Reid, Homer Jackson i Long Susan łączą siły, aby znaleźć jego zabójcę. Jest to utrudnione przez fakt, że sami są ścigani przez wymiar sprawiedliwości, niesłusznie podejrzani o zabójstwo ojca Long Susan, Theodora Swifta.

Po odkryciu ciała ojca Long Susan trio trafia oficjalnie na listę najbardziej poszukiwanych kryminalistów Whitechapel. Naszych bohaterów z konsekwentnym uporem tropi młodszy komisarz Augustus Dove, który ma w ich schwytaniu swój własny interes. Musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby uchwycić Reida, zanim ten zdoła ujawnić niewygodną dla Dove’a prawdę o tym, kim jest seryjny morderca. Dove odgrywał kluczową rolę w tuszowaniu zbrodni, teraz aby ochronić sprawcę musi dotrzeć do niego pierwszy.

Dla Reida będącego po raz pierwszy na bakier z prawem, ujawnienie przestępczego duetu będzie trudniejszym wyzwaniem niż wszystkie dotychczasowe. Tym bardziej, że Dove postanowił posiłkować się w tej rozgrywce wsparciem Jedediah Shine’a – wroga Reida z przeszłości. Nic nie powstrzyma Shine przed słodką zemstą na komisarzu.

Ostatni sezon „Ripper Street” będzie można oglądać na BBC First w każdą środę o godz. 22:30 od 8-go maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *