Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Roaming na nowych zasadach w T-Mobile

Od 15 czerwca br. w Unii Europejskiej wszyscy będziemy korzystali z usług telekomunikacyjnych na nowych zasadach. Będzie dużo taniej, co jednak nie oznacza, że usługi telekomunikacyjne poza granicami kraju będą bezpłatne.

Co do zasady, wyjeżdżając na wakacje lub w podróż służbową, za połączenie telefoniczne czy SMSa zapłacimy stawkę bazującą na, ale nie wyższą niż cena jednostkowa za odpowiednią usługę krajową (np. połączenia głosowego wychodzącego „poza sieć”, SMSa wychodzącego, transmisję danych), wynikająca z cennika podstawowego taryfy krajowej, z której korzystamy.

Szczegółowe informacje co do cen usług dla poszczególnych taryf zostaną opublikowane w cennikach roamingowych na stronie www.t-mobile.pl. Każdy z klientów będzie mógł sprawdzić stawki roamingowe obowiązujące dla jego taryfy w cenniku roamingowym na stronie T–Mobile.pl, kontaktując się z biurem obsługi klientów lub też w jednym ze sklepów T-Mobile. Po 15 czerwca br. klienci po zalogowaniu się do sieci poza granicami kraju otrzymają tak jak zawsze SMSa powitalnego z cenami za usługi oraz będą mogli sprawdzić ceny usług roamingowych również w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile.

Od 15 czerwca br. w T-Mobile Polska za korzystanie z usług roamingowych w strefie roamingowej 1A w znakomitej większości taryf nie zapłacimy jednak więcej niż:

29 groszy brutto za minutę wykonanego połączenia głosowego
9 groszy brutto za wysłanego SMSa, MMSa lub MB transmisji danych
W przypadku, gdy stawka jednostkowa za odpowiednią usługę, określona w cenniku podstawowym taryfy wynosi zero lub nie jest ona tam uwidoczniona będziemy mogli w ramach Polityki uczciwego korzystania z roamingu w strefie 1A skorzystać z darmowych pakietów usług. Przykładowo dla połączeń przychodzących dla abonentów będzie to 1 500 minut, a dla klientów usług na kartę 500 minut. Po wykorzystaniu bezpłatnego pakietu za korzystanie z usług w roamingu będą pobierane opłaty o wartości wskazanej w Rozporządzeniu.

 

Stawki po wykorzystaniu pakietu usług przyznawanego w ramach Polityki uczciwego korzystania z roamingu
Połączenia wychodzące [minuta] 16 groszy brutto
Połączenia przychodzące [minuta] 5 groszy brutto
SMS wychodzący [sztuka] 5 groszy brutto
Transmisja danych [MB] 4 grosze brutto
MMS wychodzący [sztuka] 4 grosze brutto

 

Więcej informacji o wprowadzanych zmianach oraz szczegółowe cenniki usług dla strefy roamingowej 1A będą dostępne na stronie www.t-mobile.pl przed 15 maja br.

Jeden komentarz do “Roaming na nowych zasadach w T-Mobile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *