Prasa - KsiązkaTVP

„Rolnik szuka żony” – kultowy program po raz pierwszy w formie książki

2 października w księgarniach i na stronie sklep.tvp.pl pojawi się książkowe wydanie popularnego programu TVP1 „Rolnik szuka żony” autorstwa Marty Manowskiej – prowadzącej program.

Czwarta odsłona programu „Rolnik szuka żony” – emitowana na antenie TVP1 w każdą niedzielę o godz. 21.10 ma wysoką, średnio ponad trzymilionową widownię i ponad 20% udziałów w rynku. Co daje jej pozycję lidera w wieczornym, niedzielnym paśmie.

Po trzech latach od premierowego odcinka Jedynkowego hitu, Marta Manowska, wyruszyła w sentymentalną podróż po Polsce sprawdzając, jak obecnie wygląda życie rolników szukających żon. Owocem tej podróży i spotkań jest książka „Rolnik szuka żony” na którą składają się rozmowy z trzynastoma uczestnikami m.in. Adamem Kraśko, Zbyszkiem Klawikowskim i Moniką Jezior.

Ponadto w książce znajdują się reportaże z domów trzech par związanych z programem: Agnieszką i Robertem Filochowskimi, Anią i Grzegorzem Bardowskimi, Martyną i Pawłem Szakiewiczami.

Monika Karasek, Dyrektor Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP, bardzo dobrze ocenia projekt – Bardzo się cieszę, że pomysł, który kilka miesięcy temu powstał w naszym biurze we współpracy z Wydawnictwem Duszpasterstwa Rolników jest już dostępny w formie gotowej książki!. Prowadząca program Marta Manowska była naszym zdaniem najlepszą osobą, która mogłaby spisać te wszystkie piękne historie. Jestem pewna, że Czytelnicy podzielą tę opinię i nasza książka będzie cieszyła się taką samą popularnością, jak program na Antenie TVP1. Tytuł nie ukazałby się bez ogromnego zaangażowania Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników, które ze względu na tematykę książki oraz obszar własnych działań jest wręcz idealnym partnerem dla tego projektu.

Książka stanowi gratkę zarówno dla fanów programu, jak i osób, które go jeszcze nie oglądały. Czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na pytania: Czy przyjaźnie i uczucia, które się pojawiły wciąż trwają? Czy ich ulubieńcy wreszcie znaleźli drugie połówki? Jak układa się im życie? Czy udział w programie coś zmienił w ich życiu, sposobie postrzegania świata, w nich samych? Czy żałują udziału? Czy wysłaliby zgłoszenie jeszcze raz? Bohaterowie opowiadają szczerze, bez ogródek, odważnie. W każdej rozmowie wybrzmiewa rzeczywistość życia na wsi, jej specyfika i swoiste piękno, a przede wszystkim tęsknota za bliskością, przyjaźnią, miłością.

Książka „Rolnik szuka żony”, premiera 2 października w księgarniach oraz na stronie: sklep.tvp.pl. Autor: Marta Manowska. Wydawca: Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *