Zapowiedzi TV

„Rośliny Karoliny” czyli Domo+ w nowym programie tworzy ogrody na miarę potrzeb

Balkon, loggia, osiedlowy ogródek na parterze, taras na najwyższym piętrze budynku, przydomowy ogródek… Mieszkając i pracując w mieście każdy marzy o prywatnym kawałku zielonej przestrzeni. Jednak zaprojektowanie oraz stworzenie nawet niewielkiego przydomowego ogródka, z bujnie kwitnącą roślinnością, wymaga wielu specjalistycznych przygotowań i wiedzy i tu z pomocą przychodzi program „Rośliny Karoliny”! W jego jesiennej odsłonie nowa prowadząca, Karolina Kudłacik.
 
Karolina to nałogowy zbieracz, miłośniczka rzeczy używanych i wróg naczelny marnotrawstwa. Nie przejdzie obojętnie obok śmietnika wypełnionego „skarbami” czy ciucholandu, a od znajomych wyjdzie zawsze z jakimś „przyda-się”. Uważa, że nie ma takiego przedmiotu, którego nie dałoby się twórczo wykorzystać czy przetworzyć. W tym przekonaniu utwierdza ją córeczka, z którą dzieli przyjemność nadawania najprzeróżniejszym znaleziskom nowego zastosowania.
Wraz z grupą sprawdzonych fachowców, którzy są w stanie nadać formę jej nawet najbardziej wyszukanym wizjom, Karolina pomagała będzie bohaterom rozwiązać najróżniejsze problemy dotyczące ich ogródków, tarasów czy balkonów. Czasem trzeba będzie stworzyć przyjazną przestrzeń do zabawy dla czterolatka, a innym razem pełne zapachów miejsce do relaksu dla jego mamy. Nieważne, czy bohater będzie potrzebował całkowitej metamorfozy zielonej przestrzeni, czy tylko zmiany, dzięki której poczuje się lepiej, Karolina zawsze znajdzie ciekawe pomysły i zachwycające rozwiązania.
W nowym programie pokazany zostanie cały proces metamorfozy od pierwszego spotkania i rozmowy z bohaterami odcinka poprzez burzę mózgów, tworzenie projektu, zbieranie materiałów, a skończywszy na pracach remontowych i wykończeniowych. Nie zabraknie też rękodzieła w postaci przemalowanej donicy czy starego roweru przerobionego na kwietnik. Każda metamorfoza jest doskonałym pretekstem do dzielenia się z widzami rozległą wiedzą i udzielania porad dotyczących nie tylko doboru roślin oraz ich dalszej pielęgnacji, ale także, a może przede wszystkim, niestandardowych i niekoniecznie drogich w realizacji pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni wokół mieszkania, czy domu tak, żeby cieszyła właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *