Internet & Gry - Reklama

Rozszerzenie sygnału internetowego – poradnik Tenda

Coraz częściej korzystamy z bezprzewodowej sieci internetowej. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ Wi-Fi daje nam swobodę i możliwość pracy w każdym miejscu gdzie sięga sygnał. Właśnie, co zrobić, jeśli jakość połączenia nie jest na tyle dobra, aby zapewnić nam komfortowe korzystanie z Internetu? Oto kilka wskazówek od firmy Tenda jak rozszerzyć sygnał internetowy.
 
Metody domowe, które praktycznie nie wymagają wkładu finansowego
Pierwszym sposobem na ulepszenie sygnału sieci Wi-Fi jaki prezentuje Tenda jest nieco amatorski. Dlatego też nie zapewniamy, że spełni on wymogi wszystkich osób. Co gorsze, nie zawsze będzie działał, dlatego ostatecznie sugerujemy aby korzystać ze sprawdzonych sposobów. Przedstawiamy go jednak jako ciekawostkę.
Anteny w które wyposażone są nasze routery to tak zwane modele dookólne. Oferują więc sygnał wokół własnej osi. Jeśli ustawimy go w rogu mieszkania trafia on także poza dom. Łatwo wywnioskować, że tracimy wtedy na jakości połączenia. Warto więc ustawić router na środku mieszkania. Jeśli przewody internetowe nie pozwalają na zmianę umieszczenia sprzętu musimy zastosować alternatywną opcję. Stosując zwykłą puszkę aluminiową możemy stworzyć tak zwany ekran, który zmieni charakterystykę anteny, a co za tym idzie wzmocni sygnał Wi-Fi tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny. Co należy zrobić? Wystarczy odciąć górną i dolną część puszki, a następnie rozciąć ją wzdłuż. Następnie musimy odpowiednio wyprofilować „skrzydła” naszego ekranu-wzmacniacza tak, aby sygnał trafiał tylko do naszego mieszkania.
Uniwersalny wzmacniacz zasięgu sieci bezprzewodowej Tenda N300
Kolejną propozycją jest zastosowanie bezprzewodowego wzmacniacza zasięgu, tzw. repeatera. Tego typu urządzenie oferuje Tenda. Model N300 służy do optymalizacji i zwiększenia sygnału sieci bezprzewodowej. Działa tak, aby objąć najdalsze zakątki naszego domu. Urządzenie ma dwie anteny, które pomagają w poszerzeniu sygnału, a także ulepszeniu jakości Wi-Fi. Co ciekawe, Tenda N300 posiada port Ethernet, który może być używany jako bezprzewodowy adapter do podłączenia urządzeń przewodowych. Wzmacniacz działa z dowolnym routerem Wi-Fi pracującym w technologii 802.11 b/g/n dlatego nie jest konieczna zmiana urządzenia na nowe. Model ten oferuje prędkość transmisji do 300 MB/s. Ważne jest także to, że oferuje protokół zabezpieczeń WEP, WPA, WPA2.
Szczegóły na temat Tenda A301 można znaleźć na stronie producenta. Model ten kosztuje około 80 zł.
Adapter sieciowy Tenda P1002P
Swobodny dostęp do Internetu zapewni tam również adapter sieciowy P1002P. Zestaw składa się z dwóch urządzeń. Jedno z nich podpinamy do routera i gniazdka sieciowego. Drugie natomiast do gniazdka sieciowego w pokoju, gdzie znajduje się nasz komputer. Dzięki temu otrzymujemy sieć o prędkości do 1000 Mb/s. Przejście AC pozwala na maksymalne obciążenie do 3600W, zapewniając bezpieczeństwo; urządzenie posiada także wbudowany filtr przeciwzakłóceniowy, który umożliwia urządzeniu Tenda P1002P tłumić zakłócenia pochodzące z innych sprzętów i poprawiać jakość sieci na potrzeby odtwarzania multimediów.
Szczegóły znaleźć można na stronie producenta. Koszt zestawu P1002P wynosi około 350 zł.
Wiele możliwości na rozszerzenie sygnału
Jak widać mamy bardzo duże możliwości rozszerzenia sygnału sieci internetowej jest naprawdę dużo. Jeśli nie mamy środków możemy zastosować metodę amatorską, którą tutaj przedstawiliśmy. Warto jednak zainwestować w transmiter A301, który oferuje znakomitą jakość sygnału, a co za tym idzie duży zasięg. Dzięki niemu będziemy mogli korzystać z sieci w ogrodzie czy bardzo dużym domu jednorodzinnym. Osoby, które nie mają możliwości korzystania z Wi-Fi, a także nie mogą robić żadnych zmian w mieszkaniu, np. wiercić w ścianach aby poprowadzić przewody LAN mogą skorzystać z właściwości urządzenia Tenda P1002P. Sprzęt ten oferuje zasięg do 1000 Mb/s posługując się gniazdkami sieciowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *